Blog

ŠpA aj počas majstrovstiev

ŠpA aj počas majstrovstiev

Druhý májový víkend sme sa my, účastníci západného kurzu Školy pre animátorov, stretli v Žiline. Rýchlo sa vytvorila príjemná a dôverná atmosféra, akoby sme sa už roky poznali.

Témou druhého stretnutia bolo sprevádzanie, ktoré je názorne zobrazené na maľbe od slávneho maliara Vincenta van Gogha s názvom ,,Prvé kroky.” Aj my sme najprv podopieraní a usmerňovaní Matkou na ceste k Otcovi, kým náš krok nie je istejší a v istom momente príde čas nás pustiť kráčať samých. Zamýšľali sme sa nielen nad ľuďmi, ktorí majú na nás vplyv a vedú nás na ceste k svätosti, ale aj nad mladými, pre ktorých sme my sami takými “don Callosami.”

Zábavnou formou sme si osvojili zručnosti neverbálnej komunikácie, ktoré tvoria podstatnú časť rozhovoru. Večer sme všetci s napätím sledovali hokej a povzbudzovali náš tím, ktorého výhru sme poriadne oslávili osvedčenými aj novými bansami. Plný zážitkov, nápadov, motivácie a nových skúsenosti sme odchádzali domov do našich stredísk tešiac sa už teraz na ďalší spoločný víkend.

Napísala účastníčka