Blog

ŠPA 3. KURZ – ZÁPAD

ŠPA 3. KURZ – ZÁPAD

Je treba na sebe pracovať a vzdelávať sa. Aj ako animátor. Preto sme sa zúčastnili už tretieho kurzu Školy pre animátorov, ktorý sa konal na chate pri Banskej Belej od piatku 16. do nedele 18. Novembra 2018. Vzdelávali sme sa pod vedením našich školiteľov Hanky, Jakuba, Jozefa SDB, Števa a Bašky.

V piatok sme sa najprv poriadne najedli aby nám to lepšie myslelo a potom sme začali pracovať. Po zopakovaní  vecí z minulého kurzu sme sa začali venovať téme odovzdávania viery. Dozvedeli sme sa, že na to aby sme mohli odovzdávať vieru, musíme najprv poznať svoj vzťah s Bohom, a tak sme sa vrátili do minulosti a pozreli na našu cestu viery. Spoznávali sme aj naše túžby.

Na druhý deň sme hľadali túžby mladých a pomocou aktivít zisťovali ako sprevádzať hľadajúcich Boha. Témy ako manipulácia či nevhodné formy odovzdávania viery nám pomôžu vyhnúť sa zlým prístupom v našom animátorstve. Tento deň hojný na informácie sme ukončili večernou adoráciou. 

V nedeľu sme uvažovali čo je to modlitba a ako sa modliť a spravili sme si reflexiu toho čo sme zažili. Tiež sme si určili, ako to množstvo nových informácií využijeme v našom živote.

Čo nám dala ŠpA-čka?

Naučila som sa veľa nových poznatkov, ako napríklad čo je to modlitba, ako odovzdať vieru mladým, aké máme túžby, čo je to manipulácia a aktivity ktoré si pre nás pripravili školitelia boli perfektné a náučne.  Mária

Zo ŠpA som si odniesol nový pohľad na moje osobné dejiny, na to ako ma Boh, aj keď som o tom nevedel, ovplyvňoval a stále ovplyvňuje. Ponúkol sa mi tiež pohľad na moje túžby, a zamyslenie sa nad nimi. Som vďačný za ľudí s ktorými som mohol stráviť víkend a teším sa na ďalšiu ŠpA. Marek

Text: Anna Gettlerová, účastníčka