Blog

ODŠTARTOVALI SME JESENNÉ ŠPA-ČKY

ODŠTARTOVALI SME JESENNÉ ŠPA-ČKY

Minulý víkend, 8. – 10. 11. 2019, sa v Krompachoch uskutočnila prvá tohtoročná Škola pre animátorov (ŠpA).

„Čo ti rúbe, to bola pecka!“ To si povedal asi každý absolvent prvého víkendu ŠpA – východ.

Stretli  sme sa v počte 26 animátorov zo stredísk: Poprad (Oratko, Veľká), Košice (Kalvárka, 3H), Michalovce, Sabinov, Bardejov, Lisková a novinka: stredisko Ľvov (Ukrajina). Bolo to dych berúce stretnutie zamerané na formáciu nás, mladých animátorov.

A lepším spôsobom si to ani nevieme predstaviť. Pod vedením skvelých školiteľov Ľuba SDB, Mariky FMA, Dady a Ondreja sme sa hneď v piatok po večeri vrhli na zoznamovačky a prednášky, počas ktorých sme hneď zo začiatku vytvorili fest dobrú partiu, do ktorej napriek jazykovej bariére skvele zapadli aj naše medzinárodné hostky z Ukrajiny.

V sobotu sme pokračovali prednáškami, ktorých témy zneli naoko veľmi zložito, no vďaka parádnemu výkladu sa nám vryli do pamäti a naučili sme sa, ako ich využiť v praxi. Dobrovoľným animátorským rozhodnutím sme sa večer zaviazali, že všetko, čo sme sa naučili, budeme aplikovať naplno. V nedeľu nasledovalo vyhodnotenie a udanie si cieľov do ďalšieho stretnutia.

Napriek výbornej atmosfére sme poobede museli odísť. Boli sme smutní, že odchádzame, ale nabudení, že sa o pol roka znova vidíme a prežijeme ďalší skvelý víkend so skvelými ľuďmi. Našimi hosťami na stretnutí boli tiež saleziáni: v piatok večer Janko Holubčík a Vlado Peregrim a počas celého kurzu ukrajinský provinciál Gabo Maník a vedúci oratka vo Ľvove don Taras Baiovskyi.

Informovali: Tobiáš Mucha a Daniel Pafko (Poprad-Veľká)