Blog

MAŤA & MIRKA: MNÍCHOV – SEMINÁR BACK TO SQUARE

MAŤA & MIRKA: MNÍCHOV – SEMINÁR BACK TO SQUARE

Aj Teba zaujímajú zahraničné výmeny a ponuky a chceš sa dozvedieť niečo viac o programe Erasmus+? Presne s týmto účelom sme v jeden upršaný októbrový deň odleteli do Mníchova na seminár Back to square.

Ako z názvu vyplýva, zaoberali sme sa od základov tým, čo všetko predchádza konkrétnemu medzinárodnému projektu, ako dlho trvá kým sa zo sna o úžasnej zahraničnej výmene stane realita. Taktiež sme sa dozvedeli zaujímavé veci o tom, ako napísať projekt, financovať ho a nájsť preň sponzorov.

Užitočné pre nás boli informácie o programe Erasmus+ a o všetkých možnostiach, ktoré ponúka. No nebolo to len o teórii a nové vedomosti sme mohli hneď využiť v praxi pri tvorení nášho vlastného projektu, na ktorom sme v tímoch pracovali. Počas programu,ale aj mimo neho, sme zažili veľa zábavných momentov a vytvorili peknú partiu s ostatnými účastníkmi z deviatich krajín, po celý čas vládla super atmosféra. Ku koncu sme si vymieňali navzájom ponuky na vycestovanie, prezentovali svoje organizácie a naše možnosti, ktoré vieme ponúknuť ostatným.

Ako to býva zvykom, tento pobyt sme zavŕšili aj interkultúrnym večerom, kde každý priniesol typický dezert pre svoju krajinu. Keďže v rovnakom čase v saleziánskom stredisku prebiehalo aj valné zhromaždenie, niektoré časti dňa sme mali priestor na stretnutie a vzájomné obohatenie.

Veríme, že oheň ktorý sa v nás zapálil a nadšenie pre zahraničné aktivity budeme odovzdávať ďalej vo svojich strediskách.

Martina Čelková, Miroslava Tatarková