Blog

Každý animátor potrebuje okrem dávania niekde aj načerpať

Každý animátor potrebuje okrem dávania niekde aj načerpať

A takouto možnosťou je aj Škola pre animátorov (v našom prípade Západ a už 3. víkendovka), ktorej sme sa 14. – 16. októbra zúčastnili v Žiline.

Po piatkovom príchode sme sa dosýta najedli a vrhli na program. Témou tohto víkendu bolo Hľadanie Boha – odovzdávanie viery, vzťah s Bohom a naše túžby, manipulatívne správanie… Čas bol i na osobné rozhovory so školiteľmi, rôzne hry, adoráciu, modlitby, či dlhé nočné rozhovory účastníkov. Na nedeľnej svätej omše sme dostali krížiky, aby sme si pamätali, že máme vieru odovzdávať ďalej.

A čo nám to dalo? Samovi „príležitosť spoznať super ľudí, nové (saleziánske) miesta, strediská, aktivity pre hru s deťmi, lepší spôsob komunikácie  a odovzdávania viery. Povzbudila ma v animátorčení. Dala mi nové chute do života: vianočku s nutelou a šunkou, coca-colu s mliekom, sladké pukance…“

Dano hodnotí ŠpA: „Páčila sa mi celková atmosféra, otvorenosť a prijatie účastníkov či školiteľov. Program bol intenzívny, nenudili sme sa, prešli sme si rôznymi aktivitkami a hrami zameraných na odovzdávanie viery na stretkách či v našich životoch a okolí, v ktorom žijeme. Spoznávali sme krásy saleziánskeho diela v Žiline či krásy prírody v okolí Žiliny na krátkom výlete, no najviac vo mne zarezonovalo spoločenstvo a vzájomné obohatenie sa s kamošmi z iných stredísk. Už sa teším kedy sa zasa stretneme na ďalšom kurze ŠpA či nejakej spoločnej akcii!“

Mne osobne dala ŠpA priestor a čas na rozhovory, priateľstvá, osobnú modlitbu, množstvo zábavy a smiechu, ale aj inšpirácie a nové poznatky o svojom okolí, no predovšetkým o mne samej. Z víkendu sme si odniesli množstvo zážitkov a už sa tešíme na poslednú, aprílovú časť.

Napísala: účastníčka Alenka Čierna