Blog

Domka má ďalších vyškolených animátorov!

Domka má ďalších vyškolených animátorov!

Posledné stretnutie oficiálne ukončilo našu dvojročnú Školu pre Animátorov, ktorá trvala od jesene 2022 do jari 2024. Zopár z nás ešte má šancu ostať vo svete ŠpA, pretože si musia dorobiť nejaký z kurzov, no pre väčšinu bol tento jarný víkend posledným rozlúčením.


Venovali sme sa spoločenstvu ako takému a jednotlivo sme sa zameriavali na témy ako dynamika spoločenstva či leadership. Množstvo interaktívnych aktivít nám pomohlo lepšie pochopiť tematikám, vidieť situácie v praxi a bližšie sa spoznať s ostatnými učiacimi sa animátormi.


Na konci kurzu nás čakali obávané skúšky, na ktoré sme sa pripravovali vopred. Atmosféra posledných spoločných chvíľ sa niesla celým školením, stres každou chvíľou narastal, no po dokončení skúšok každému z nás odľahlo a zostal v nás len pocit vďačnosti za všetko, čo sme mohli prežiť.


Zabávali sme sa, učili, hrali – mohli sme vidieť, že saleziánske praktiky vytvárajú skvelé spoločenstvo. Pán Boh bol s nami počas celej našej ŠpA a my môžeme len dúfať, že nás bude sprevádzať aj celým naším animátorským pôsobením.


Veľká vďaka patrí našim školiteľom a saleziánovi Peťovi. Bez vás by to ozaj nebolo ono. Ďakujeme.


Jana Somolányiová