Blog

„Belgičák“ o jednej ráno

„Belgičák“ o jednej ráno

Cez víkend 08. – 10. 03. 2024 sa naša partia mladých animátorov znova stretla v gréckokatolíckom centre Bárka v Juskovej Voli, aby sme  opäť a zas načerpali nové vedomosti. Naše znovu-stretnutie bolo plné smiechu a radosti, ale aj hádania mien a stredísk. 

Na prelomenie ľadov nám poslúžila hra „plachta“, pri ktorej sme si dokonale zopakovali mená a pri vyššom leveli aj strediská. Po tejto hre nasledoval blok o vnímaní našej hodnoty. Neskorý večer sme ďalej strávili pri hrách a rozhovoroch.

Sobotou rezonovali témy práca s jednotlivcom, osobné sprevádzanie a verbálna či neverbálna komunikácia. Večer sme si zahrali nočnú hru a potom sme sa pobrali na veľmi peknú a tak trochu zážitkovú krížovú cestu. Čo by to však bolo za saleziánsku akciu, keby sa netancoval belgičák? Ten sme si zatancovali v krásnom čase o pol jednej ráno spolu s mladými  z druhého kurzu.

V nedeľu sme si všetky témy zopakovali, podelili sa o dojmy z kurzu, na omši sme prosili o ochranu na cestu domov, naobedovali sa a horlivo sme sa vydali späť domov za našimi mladými.