Blog

ZARUKY

ZARUKY

Pozývame ťa do programu ZARUKY

Chceme ťa sprevádzať pre misiu šírenia kultúry života a rodiny medzi rovesníkmi. Ponúkame formáciu v témach teológie tela, aby bolo medzi mladými viac nádeje a radosti v dôležitom období dospievania, partnerských vzťahov a životných rozhodnutí.

Kým je on pre ňu a ona pre neho?

Tento formačný program nie je len pre tých, ktorí sú vo vzťahu. Budeme spolu študovať seriózne učenie Cirkvi o témach lásky, povolania a zmyslu ľudskej sexuality. Bude to stáť tvoj čas a chuť, ochotu klásť otázky, štúdium textov, meditáciu Písma, premýšľanie, stretávanie,  dialóg s priateľmi a nejakú tú aktivitu. Neformuj kľúčové postoje tvojho života cez obmedzený svet FB nástenky, internetových titulkov či náhodne darovanú knižku. Príď sa naučiť hlboké základy svojej viery, ktoré aj pre teba s láskou sformuloval sv. Ján Pavol II. v katechézach teológie tela. Toto učenie zasadíme do kontextu súčasného učenia Cirkvi a diania vo svete. Bude to pekné.

Kto stojí za ZARUKY?

Program pilotne spustili mládežnícke organizácie eRko, DOMKA, Laura, ZKSM a ZMM s podporou Fóra života v 2019/2020. Hlavným organizátorom pre 2021/2022 je eRko.

Koho hľadáme?

Chalani a dievčatá vo veku okolo 17-21, ktorí sú kresťanskí animátori a horí im srdce pre témy ZARUKY.

Praktické info

Program má kombinovanú formu diaľkového štúdia 5 lekcii, praktických činov po každej z nich a účasti na dvoch víkendových seminároch (zimný a jarný). Témy lekcii sú: 1. Ja a ty ako dar, 2. Srdce, ktoré sa učí milovať, 3. Telo, ktoré hovorí a je snubné, 4. Manželský sľub, 5. MY, príbeh civilizácie lásky, láska a plodnosť.  Každý účastník bude členom 5-členného krúžku. Každý krúžok bude mať svojho sprievodcu. Program trvá 8 mesiacov – od novembra do leta.

Všetky dôležité info nájdeš TU.

Prihlás sa do konca septembra 2021 prostredníctvom online formulára.