Domka v spolupráci so Saleziánmi dona Bosca a mladými zo stredísk vytvorila Základný animátorský kurz. Tento vzdelávací projekt je výsledkom celoslovenskej spolupráce. Spoluautormi sú lektor a metodik pre vzdelávanie Domky Andrej Skala, salezián pre pastoráciu mládeže Ján Holubčík, Zuzana Saloňová FMA a školiteľka Katarína Porubská.

Ideou kurzu je téma horolezectva, čomu autori prispôsobujú aj mnohé aktivity. Nechýba priestor pre vzájomné podelenie, prežitie silných duchovných momentov či zážitok spolupráce saleziánskej rodiny. Na záver si každý z účastníkov nesie domov Certifikát o absolvovaní Základného animátorského kurzu.

Projekt vznikal od jesene 2015, najmä vďaka celoslovenskému prieskumu v strediskách združenia. Ten potvrdil, že je reálna potreba základného animátorského kurzu,  ktorý by bol určený pre mladších animátorov zo stredísk, najmä tých, ktoré si z rôznych dôvodov takúto prípravu nevedia zabezpečiť. Prvý štvordňový kurz sa uskutočnil 8. až 11. augusta 2016. Dvadsaťjeden mladých z domkárskych stredísk z celého Slovenska sa spoločne stretlo v rekreačnom zariadení GO Kľačno pri Prievidzi, kde spoločne získali užitočné a praktické informácie pre vykonávanie animátorskej služby.

Staň sa absolventom Základného animátorského kurzu

Chceš byť aj ty animátorom, no nevieš, ako na to?

Chceš spoznať nových podobne zmýšľajúcich priateľov z rôznych kútov Slovenska?

Chceš zmysluplne využiť čas letných prázdnin?

Ak ste odpovedali na tieto otázky áno, neváhajte a prihláste sa na domkársky ZAK – základný animátorský kurz.

Účastníkom ponúkame:

–    Užitočné a praktické informácie pre vykonávanie animátorskej služby.

–    Spoznanie nových inšpiratívnych ľudí.

–    Priestor na vzájomné zdieľanie a na prežitie silných duchovných momentov.

–    Zážitok spoločenstva a spolupráce saleziánskej rodiny.

–    Certifikát o absolvovaní ZAK.

Kapacita školenia je obmedzená, a preto budeme v prípade väčšieho záujmu robiť spomedzi záujemcov výber na základe členstva v Domke.

V prípade ďalších otázok nás kontaktujte na martina.s@domka.sk