Blog

WORSHIP NIGHTS už o pár dní v hlavnom meste a vo Východnej

WORSHIP NIGHTS už o pár dní v hlavnom meste a vo Východnej

Bratislava 16. 08. 2021 – Letné chválové stretnutia organizované projektom Godzone, pokračujú v hlavnom meste a letnú modlitebnú šnúru ukončia na východe Slovenska už koncom tohto mesiaca. Registrácia je stále otvorená.

Na začiatku leta evanjelizačný projekt Godzone odštartoval podujatie Worship Nights na východe Slovenska, v Prešove. Stretnutia pozývajú veriacich do spoločnej úprimnej modlitby chvál s cieľom vyvýšiť Boha nadovšetko, aj samých seba. Víziu stretnutia približuje vo videu redemptorista otec Jozef Mihok spolu s riaditeľom projektu Júliusom Slovákom.

Dejiskom Worship nights bol Prešov aj český Velehrad

Prvých dvoch chválových večerov sa zúčastnilo niekoľko tisíc veriacich.

„Bolo úžasné sa po vyše roku stretnúť s priateľmi a spoločne sa modliť a chváliť Boha za to, aký je. Veľmi sa mi páčila tá jednoduchosť. Odznelo niekoľko piesní, krátke slovo či povzbudenia, a to stačilo. Žiadne veľkolepé projekcie či ďalšie súčasti programu navyše. Najsilnejším momentom pre mňa bolo, keď sme len spievali a opakovali meno Yeshua, opisuje účastníčka podujatia Jana.

Vedúcimi modlitieb chvál sú Julo Slovák spolu s kapelou ESPÉ, Martin Mitro, manželia Zubajovci a rapper Augustín. Účastníci mohli tiež počas celého programu využiť možnosť svätej spovede či duchovných rozhovorov s prítomnými kňazmi.

Worship nights aj online

V najbližších dňoch sa tím Worship Nights presunie do hlavného mesta. Bratislava bude dejiskom Worship Nights 20. 08. o 19.30 hod. v Amfiteátri Rača. Posledná šanca kedy sa veriaci môžu pripojiť k spoločným modlitieb chvál Worship nights je v Amfiteátri Východná, 27. 08. o 19.30 hod. Organizátori sa rozhodli, že modlitby z tohto večera sprístupnia aj on-line formou, pomocou streamovacích služieb na kanáloch Godzone Youtube a Facebook.

Vstup voľný, registrácia nevyhnutná

Vstup na modlitebné podujatie nie je spoplatnený, avšak pre vstup je potrebná registrácia na stránke podujatia. Organizátori sa rozhodli vstup obmedziť z dôvodu protipandemických opatrení. Napriek tomu, že vstup na Worship Nights je zdarma, organizátori projektu prosia o pomoc s jeho organizáciou, prostredníctvom kampane Pomôžte nám rozsvietiť Worship Nights.

„Rozhodli sme sa urobiť krok viery po druhej vlne pandémie a organizujeme Worship Nights bez vstupného. Túžime, aby sa ich mohol zúčastniť ktokoľvek. No hoci ich organizujeme bezplatne, náklady na realizáciu podujatí sú rovnako vysoké, ak nie vyššie ako pred pandémiou. Túžime, aby sa ich mohol zúčastniť ktokoľvek a preto sme sa rozhodli požiadať o pomoc,“ komentuje Tereza Kureková, jedna z organizátoriek projektu Godzone.

Realizácia Worship Nights je zastrešená Združením kresťanských spoločenstiev mládeže a Radou pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska v spolupráci so spoločenstvom SP.

TLAČOVÁ SPRÁVA GODZONE