Blog

STAŇ SA DOBROVOĽNÍKOM PRE UKRAJINSKÉ DETI A MLÁDEŽ

STAŇ SA DOBROVOĽNÍKOM PRE UKRAJINSKÉ DETI A MLÁDEŽ

Domka – Združenie saleziánskej mládeže v spolupráci s rehoľou Saleziánov robí voľnočasové aktivity pre Ukrajinské deti a mládež, ktoré sú ubytované v rôznych zariadeniach. Za posledný mesiac chodili tvoriť aktivity 2x do týždňa do jedného z nich. Svoj voľný čas venovali saleziánski animátori z bratislavských stredísk no aj ich kamaráti zo školy ako dobrovoľníci.

ZÁŽITKY DOBROVOĽNÍKOV

“Pre mňa bol tento ,,projekt“ veľkým pozvaním a cítila som, že ma doň volá Boh. Bol to pre mňa veľmi príjemne strávený čas. Cítila som veľkú radosť, keď som videla úsmevy detí a nielen ich, ale aj úsmevy niektorých mamičiek. Cítila som, že to, čo tam robíme má zmysel. Zažila som aj niekoľko veľmi úsmevných momentov. Osobne ma prekvapilo, ako veľmi ich bavilo preťahovanie lanom.”

“Nevedela som úplne do čoho idem a priznám sa, že som pred tým mala rešpekt, bála som sa jazykovej bariéry, že nebudem vedieť čo poriadne robiť, nevedela som čo od toho celého očakávať. Ale túžba pomôcť a venovať deťom kúsok zo svojho voľného času vyhrala nad všetkými obavami.

Odkaz ďalšej skupine? Aj keď váhaš/máš obavy, choď do toho!! Dá ti to oveľa viac ako by si možno čakal a dostane sa ti omnoho viac ako ty sám odovzdáš. Ty venuješ deťom dve hodiny svojho času, oni ti za to venujú široký úsmev, ktorý v tebe vyvolá neopísateľné pocity.”

STAŇ SA DOBROVOĽNÍKOM PRE UKRAJINSKÉ DETI A MLÁDEŽ AJ TY

Pozývame ťa! Pridaj sa k pomoci našich animátorov a staň sa dobrovoľníkom pre ukrajinské deti a mládež. Stačí, ak sa zaregistruješ cez tento formulár a vyberieš si, ktorý deň je pre teba vhodné dochádzať. Hľadáme animátorov, koordinátorov ale aj tlmočníkov.

Nasledujúce dva týždne budeme chodiť na mládežnícke sv. omše do saleziánskych a domkárskych stredísk v Bratislave a okolí predstaviť túto aktivitu čo najviac mladým. Ak chceš aj ty vedieť viac, zastav sa:

13. 05. 2022 – Bratislava – Trnávka 19:00

17. 05. 2022 – Bratislava – Miletičova 19:00

18. 05. 2022 – Bratislava – Mamateyova 19:00

20. 05. 2022 – Bratislava – Daliborko – čajovňa