30.11.2018 10:44

ŠpA 1. kurz - Západ

ŠpA 1. kurz - Západ
V piatok 23. 11. 2018 sme sa vydali do Liptovskej Osady plní očakávania. Cesta bola príjemná, veľa z nás sa stretlo už cestou autobusom z Ružomberka.

Keďže po našom príchode ešte školitelia neboli na mieste, museli sme sa o seba postarať sami. Odložili sme si veci a išli sme sa najesť. Po jedle sme sa ubytovali na izby a išli sme sa trochu oťukať. Pozerali sme telku a rozprávali sa. Zabávali sme sa a jedli dobroty, ktoré sme si nanosili.

 

Potom, čo prišli školitelia sme sa stíšili do sviatosti svätej omše, kde sme privítali Pána i hudbou a spevom. Pokračovali sme programom, ktorý si pre nás prichystali, zhovárali sme sa o našich očakávaniach a cieľoch, ktoré chceme dosiahnuť. Všetci sme sa navzájom spoznali a zistili o sebe veľa zaujímavostí. Hrali sme rôzne hry, pri ktorých sme sa veľa nasmiali. Po programe sme ešte mali možnosť sa osobitne zhovárať. Pobrali sme sa do postelí, aby sme sa zobudili plní elánu do ďalšieho dňa.

 

 

V sobotu sme rozoberali spiritualitu, či už každodenného života, priateľstva s Ježišom, alebo zodpovednej služby. Rozoberali sme život Miška Magoneho, spisovali zoznam vecí, za ktoré sme vďační, pripravili si rôzne scénky a piesne, ktoré sme prezentovali pred ostatnými. Opäť sme mali svätú omšu sprevádzanú hudbou a spevom. Riešili sme problémy, s ktorými sa stretávame v našich strediskách, na stretkách, táboroch, spoločných chatách, alebo aj v bežnom školskom či pracovnom prostredí. Na večer sme sa išli trochu prejsť a pomodliť sa ku krížu. Podpísali sme zmluvu o práci animátora a zamysleli sme sa, kto z našich priateľov je v našom živote dôležitý a pomáha nám. Celý deň sme zakončili spoločným tancovaním a menšou oslavou menín našich troch Katarín.

 

 

Nedeľu sme začali slávnostnou Bohoslužbou. Po raňajkách nás čakal posledný blok programu, ktorým bola záverečná reflexia. Spísali sme si ciele, ktoré chceme dosiahnuť do ďalšieho kurzu. Celý kurz sme zakončili vynikajúcim obedom.

 

 

Myslím, že hovorím za všetkých, keď poviem, že kurz bol úplne perfektný a teším sa na ďalší. Toľko nových, hlavne skvelých ľudí, školitelia boli veľmi príjemní, zaujali k nám veľmi osobný priateľský vzťah, mohli sme sa s nimi kedykoľvek porozprávať o čomkoľvek. Jedlo bolo taktiež výborné, vždy sme sa najedli do sýtosti. Celý kurz hodnotím veľmi pozitívne a dúfam, že ostatné budú ešte lepšie.

 

 

Text: Viktoria Vizvaryova  

Domka sekretariát

 

 

 

 

 

 

 

·registrácia ·zabudol som heslo

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Domka - sekretariát

Miletičova 7
821 08 Bratislava
sekretariat@domka.sk

č.ú.: 5062896757/0900

IBAN: SK76 0900 0000 0050 6289 6757

IČO: 317 892 18

DIČ: 2021 4238 66

tel.: +421 250 231 378

sekretariát: +421 903 296 526

ekonóm: +421 910 923 143

Domka - strediská

Kontakt na strediská

 

 

Podporujeme

Škola pre AnimátorovCesty Zrenia                          Tehlička pre deti uliceVydavateľstvo Don Bosco