24.06.2019 08:51

Saleziánske majstrovstvá Slovenska U15 v hokejbale

Saleziánske majstrovstvá Slovenska U15 v hokejbale
26. - 28. 04. 2019, Nová Dubnica Síce od tohto dátumu už ubehli takmer dva mesiace, pripomeňme si atmosféru, ktorá vládla v Novej Dubnici počas hokejbalových majstrovstiev.

 

Šport je niečo, čo obohacuje nielen telo, ale aj myseľ. Človek pri športovaní zabúda na problémy okolo seba a skvalitňuje tiež svoj telesný stav.

V Novej Dubnici sa stal pomerne populárnym hokejbal. Mladí športovci si okrem zlepšenia kondície nachádzajú nových priateľov.

 

Hokejbalový turnaj, ktorý sa každý rok uskutočňuje v saleziánskom stredisku v Novej Dubnici, pozýva nadaných športovcov do pätnásť rokov z celého Slovenska. Organizátori- saleziáni so svojimi partnermi ponúkajú okrem ihrísk voľný vstup pre každého nadšenca dobrého zápasu.

 

 

3. miesto - Bardejov

 

 

Tohto roku, konkrétne od 26. 04. do 28. 04. 2019, sa do turnaja prihlásilo sedem tímov, vrátane tímu z Novej Dubnice. Chlapci si zmerali sily vo férových zápasoch. Tímy boli rozdelené do dvoch skupín a medzi sebou zápasili ako len mohli. Najlepší sa prebojovali do finále. Na krásnom prvom mieste sa umiestnilo Námestovo, druhé miesto obsadili Košice - Tri hôrky a na treťom mieste skončil Bardejov. Štvrté miesto si uchmatla Banská Bystrica, piate Nová Dubnica, šieste miesto prináleží Humennému a siedme miesto Prešovu. Každé mužstvo malo svojich trénerov, ktorí sa hráčom venovali počas celého roka a všetci poctivo trénovali, aby tento víkend zvládli.


 V saleziánskom stredisku medzi mladými panovala príjemná a zábavná atmosféra, saleziáni spoločne s návštevníkmi a priateľmi hrali s chlapcami rôzne hry a spoločne slávili sväté omše. O zábavu sa postarali animátori zo strediska, ktorí vymysleli akčný program ako pre hráčov, tak pre trénerov. Nechýbal ani vedomostný kvíz.

 

2. miesto - Košice, Tri hôrky

 


Výnimočnou udalosťou sa stal exhibičný zápas, v ktorom sa proti sebe stretli tréneri mužstiev a „Old Stars Team“, ktorý tvorili bývalí hráči hokejbalu z Novej Dubnice.


Hlavnou myšlienkou podujatia nie je iba výhra a súťaživosť. Saleziáni zo všetkých kútov Slovenska naučili chlapcov, že hlavným motívom má byť radosť z hry a športu, súdržnosť, fair play, obetavosť a aj duchovný zážitok.

 

 

1. miesto - Námestovo

 

 

Keď sme sa spýtali trénera družstva z Novej Dubnice, čo je na tomto hokejbalovom zápase najdôležitejšie, odpovedal nám:
„Určite sú to zápasy. Hlavne pre tých mladších. Pre nás starších, trénerov, to je hlavne pozorovanie našich hráčov. Ako sa vyvíja zápas, v akej sú chlapci nálade, ako sa spoznávajú s novými kamarátmi.“
Aký máš pocit zo svojho tímu?
„Výborný. Nečakal som, že budú takí dobrí.“
 

Otázky sme položili aj hráčom z Košíc.
Aké je to hrať na inom mieste ako u vás doma? Je v tom rozdiel?
„Samozrejme. Je to iné ihrisko, ale podľa stavu zápasov nám to aj celkom vychádza a všetko je v úplnom poriadku.“
Spoznal si tu nejakých nových kamarátov?
„Práveže, väčšinu ľudí tu už poznám z minulých rokov.“

V rozhovore pre TV Lux sa tréner tímu z Bardejova vyjadril takto:
„Bez Pána Boha by sme tu ani neboli. Ak on nám pomôže, tak vyhráme. On je taký náš piaty hráč. Aj v hlavách aj na ihrisku.“

 

Krása športu teda naozaj nespočíva vo výhre, ale v nových priateľstvách a túžbe urobiť nielen pre seba ale aj pre iných niečo viac. Držíme mladým športovcom palce aj do nasledujúcich rokov.

 

Text: Jasmína Jakalová

Foto: Dominika Adamíková, Kristína Novosádová

Titulná fotka - hokejbalisti z Novej Dubnice

Domka sekretariát

 

 

 

 

 

 

 

·registrácia ·zabudol som heslo

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Domka - sekretariát

Miletičova 7
821 08 Bratislava
sekretariat@domka.sk

č.ú.: 5062896757/0900

IBAN: SK76 0900 0000 0050 6289 6757

IČO: 317 892 18

DIČ: 2021 4238 66

tel.: +421 250 231 378

sekretariát: +421 903 296 526

ekonóm: +421 910 923 143

Domka - strediská

Kontakt na strediská

 

 

Podporujeme

Škola pre AnimátorovCesty Zrenia                          Tehlička pre deti uliceVydavateľstvo Don Bosco