10.08.2017 14:00

Prímestský tábor na Malte a ešte oveľa viac!

Prímestský tábor na Malte a ešte oveľa viac!
Zahraničné podujatia, ktorých sa zúčastňujú aj naši domkári sú v plnom prúde. O svojom európskom dobrodružstve nám napísala Baška s Kaplnej. Čítajte, vnímajte a radujte sa! O rok môžete zažiť niečo podobné aj vy...

Ostrov menší ako samotná Bratislava, a predsa sa na ňom dajú zažiť veľké veci. Jednu takú som zažila aj ja. Po šiestich dňoch na našom Pridedinskom tábore v Kaplnej som sa v nedeľu o 4:00 ešte za tmy zobudila s veľkým očakávaním, ale aj strachom pred tým, čo ma najbližšie dva týždne čakalo. Predo mnou bola dlhá cesta, no to čo po nej nasledovalo stálo bezpodmienečne za to.

 

 

V nedeľu som teda priletela na malinký nenápadný ostrovček Malta. Z letiska ma priviezli do mesta Senglea, kde sa mal konať dvojtýždňový prímestský tábor pre 37 detí od 10 do 16 rokov. Po príchode som postupne začala spoznávať animátorov a snažila som sa zapamätať si aspoň niektoré mená. Okrem mňa na Maltu prišli ešte dvaja zahraniční animátori, jeden Španiel a jeden Mexičan.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dalo by sa povedať, že tábor bol zameraný na dve oblasti. Jednou boli samozrejme deti a čas strávený s nimi. Každé ráno prišli o 9:00 a domov sa vracali o 13:00. Potom prišli večer na svätú omšu, po ktorej sme sa spolu chodili schladiť do mora. Táborové dni teda neboli veľmi dlhé, ale stihli sme počas nich všeličo – vodné hry, deň v aquaparku, návštevu AFM (Armed Forces of Malta), vedecké experimenty, pokladovku a ešte mnoho iného. Vyvrcholením tábora bola Talentshow, na ktorú sa každá skupinka počas dvoch týždňov pripravovala a na záver prezentovali svoje predstavenie aj pred rodičmi.

 

 

 

Druhá oblasť bola zameraná na animátorov. Počas celého tábora všetci dobrovoľníci spolu bývali v saleziánskom dome. Vďaka tomu sme mali možnosť zažiť niečo zo saleziánskej komunity a zároveň vytvoriť našu animátorskú komunitu. Samozrejme, začiatky boli ťažké, ale po pár dňoch som začala zisťovať, že nemusím mať strach byť sama sebou a vzťahy s animátormi sa začali postupne zlepšovať, začali sme si na seba zvykať.

 

 

Až prišiel posledný deň, kedy je človeku ľúto, že im musí povedať „bye“. Ale napriek všetkým ťažkým chvíľkam a pocitom, že vlastne neviem, čo tam robím, to bola jedna z mojich najlepších skúseností. A to všetko vďaka tomu, že som súčasťou jednej veľkej superskej saleziánskej rodiny. Preto sa nebojte a skúste niečo, čo vás môže obohatiť tak, ako mňa obohatili dva týždne na Malte.

 

Informovala: Baška Hollá

 

Ponuku zahraničných pobytov, táborov a školení na budúce leto ponúkneme na prelome apríla a mája, možno skôr ;) v prípade záujmu o takúto skúsenosť bez zaváhania píšte na zahranicie@domka.sk.

 

Kristína Zelná

 

 

 

 

 

 

 

·registrácia ·zabudol som heslo

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Domka - sekretariát

Miletičova 7
821 08 Bratislava
sekretariat@domka.sk

č.ú.: 5062896757/0900

IBAN: SK76 0900 0000 0050 6289 6757

IČO: 317 892 18

DIČ: 2021 4238 66

tel.: +421 250 231 378

sekretariát: +421 903 296 526

ekonóm: +421 910 923 143

Domka - strediská

Kontakt na strediská

 

 

Podporujeme

Škola pre AnimátorovCesty Zrenia                          Tehlička pre deti uliceVydavateľstvo Don Bosco