05.03.2018 16:12

Nová Dubnica: Jarné prázdniny ako sa patrí

Nová Dubnica: Jarné prázdniny ako sa patrí
Jarné prázdniny v Saleziánskom oratóriu a mládežníckom stredisku v Novej Dubnici boli veľmi pestré. Na každý deň pripravili saleziáni spolu s animátormi pestrú paletu zaujímavých aktivít, z ktorej si mohol vybrať každý. O čo ste prišli?

Pondelok 19. februára dopoludnia sa pre vekovú kategóriu do 15 rokov uskutočnil turnaj v tradičných športoch. V stolnom tenise sa hrali dvojhry chlapcov a dievčat, v kalčete zase zápasy jednotlivcov. Aj keď bolo potrebné si hneď v prvý deň prázdnin „privstať“, lebo sa začínalo „už“ o 9.00, každý z účastníkov odchádzal s peknými zážitkami a hodnotnými cenami pre potešenie tela i ducha. Pondelkové popoludnie na ľadovej ploche zimného štadióna v Dubnici nad Váhom bolo pre cca 80 mladých, detí a rodičov veľmi radostné. Duch práve prebiehajúcich XXIII. Zimných olympijských hier sme vnímali aj medzi nami. Hokejovo naladení chlapci hrali svoj životný zápas, do ktorého sa zapojili aj tri saleziánske hviezdy, ostatní na zvyšných dvoch tretinách klziska začínali rozvíjaťalebo už zdokonaľovali svoje (kraso)korčuliarske zručnosti.

 

 

No a večer sme s mladými trávili čas v mládežníckom stredisku, kde ich čakala herňa (stolný tenis, kalčeto), ihriská (hokejbal, futbal, basketbal), čajovňa (stolové hry, biliard, čaj, kofola, sladkosti, tipovanie výsledkov olympiády) a kaplnka (modlitba, príbeh).

 

 

V utorok sme podnikli 16 kilometrový turistický výlet. Opäť sme začínali zavčasu. Previezli sme sa autobusom do Omšenia. Prešli sme nádhernú zimnú trasu plnú snehu, prírodných krás, výhľadov, dobrodružstiev, pod vedením skúseného turistického vodcu Duška. Po vystúpení na Omšenskú Babu (668 m.n.m.) sme sa prvýkrát kochali, a to nádhernými výhľadmi na všetky strany. Pohračovali sme na oboje Kamenné vráta (618 m.n.m.), kde sa nám opäť naskytli nádherné pohľady na Opatovskú a Kubriansku dolinu, Trenčiansky hrad a ešte ďalej. Potom sme dorazili na Kýšky (590 m.n.m.), kde pod vedením nemenovaného najslávnejšieho trampa a zálesáka v regióne sme sa mohli zohriať a naobedovať pri ohníku. A zároveň pozdraviť stádo sŕn a jeleňov. Tam sme sa s nemenovaným trampom a zálesákom museli rozlúčiť a pokračovali sme na vrch Grófovec (557 m.n.m.). Popri Jeleňovi a Jelenskej jaskyni (522 m.n.m.), ktorú sme zbežne skontrolovali, sme došli na námestie kúpeľného mesta Trenčianske Teplice. Posilnení kúpeľnými oblátkami sme popri miestnej „ZOO“, kde sme pozdravili muflónov a pštrosy, pokračovali cez salaš až ku kostolu a saleziánskemu stredisku v Novej Dubnici. Všetci príjemne unavení, ale šťastní, sme sa rozlúčili.

 

 

V stredu 21.2. sa v oratku i v mládežníckom stredisku varilo a pieklo. Kuchárske popoludnie pripravila naša animátorka Evka, skúsená gazdinka. Napiekli výborné chutné langoše, na ktorých si pochutila okrem detí, mladých a rodičov aj staršia skupina Modlitieb matiek. Mali sme aj hostí: rodičia našej oratoriánskej bratsko-sesterskej dvojice uvarili v super špeciálnej sade hrncov výborný slepačí vývar a prírodné bravčové rezne so zemiakmi. No a večer pripravili naše dve deviatačky parádnu niekoľkoposchodovú tortu.

 

 

Štvrtok sa niesol opäť v znamení športu. Vybrali sme sa objednaným autobusom na lyžovačku do Oščadnice, na Veľkú Raču. Čakalo na nás fantastické počasie a upravené zjazdovky stredísk Dedovka, Marguška a Lalíky, kde si mohli zalyžovať začiatočníci, pokročilí i tí najlepší.

No a v piatok 23.2. sme zakončili program doma v oratku a mládežníckom stredisku. Naše dve animátorky pripravili tradičný Mládežnícky večer. Postarali sa o občerstvenie v podobe pizzových slimákov a bábovky. Občerstvenie zrejme chutilo, keďže nezostala ani omrvinka. V rámci programu mali v lezeckej miestnosti pripravenú prekážkovú dráhu v tme za pomoci chemického svetla.

 

 

Veríme, že si cez prázdniny všetci dobre oddýchli a zmysluplne využili voľný čas. Tešíme sa na ďalšie podujatia počas pokračujúceho školského roku.

 

 

 

Text: Marek Michalenko, Kristína Novosádová

 

Foto: Dušan Zervan, Tomáš Tomanička, Jozef Ragula, Ľuboš Valt, Katarína Uherková, Alena Čierna, Júlia James, Dominika Adamíková.

Kristína Zelná

 

 

 

 

 

 

 

·registrácia ·zabudol som heslo

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Domka - sekretariát

Miletičova 7
821 08 Bratislava
sekretariat@domka.sk

č.ú.: 5062896757/0900

IBAN: SK76 0900 0000 0050 6289 6757

IČO: 317 892 18

DIČ: 2021 4238 66

tel.: +421 250 231 378

sekretariát: +421 903 296 526

ekonóm: +421 910 923 143

Domka - strediská

Kontakt na strediská

 

 

Podporujeme

Škola pre AnimátorovCesty Zrenia                          Tehlička pre deti uliceVydavateľstvo Don Bosco