11.09.2018 12:32

Medzinárodný kurz Youth Incubator

Medzinárodný kurz Youth Incubator
Domka zorganizovala v Bratislave počas prvého septembrového týždňa medzinárodný vzdelávací kurz. V spolupráci so sieťou organizácií Don Bosco Youth Net, ktorej je členom, hostila 22 účastníkov z deviatich krajín Európy. Súčasťou tímu štyroch trénerov bola aj zástupkyňa Slovenska Barbora Hollá zo strediska v Kaplnej.

Vzdelávací kurz bol zameraný na tvorbu projektov, prostredníctvom ktorých môžu mladí získať finančné prostriedky pre strediská a ich aktivity. Účastníci zo Slovenska, Poľska, Ukrajiny, Rakúska, Nemecka, Španielska, Talianska, Malty a Belgicka sa počas jednotlivých blokov učili vytvárať projekty od prvotnej myšlienky, cez tvorbu budgetu a finančného zabezpečenia až po premýšľanie nad očakávaniami a celkovým dopadom projektu na cieľovú skupinu. "Som veľmi rád, že sme mohli privítať u nás mladých z celej Európy. Potešilo ma, že európska saleziánska mládežnícka organizácia DBYN je stále živá a ponúka mladým zaujímavé vzdelávacie aktivity, o ktoré je záujem. Ešte viac ma potešilo, že naša Domka sa podieľala na spolupráci pri realizácii tohto projektu a že môže byť inšpiráciou v mnohých oblastiach pre samotné DBYN. Naozaj im môžeme veľa ponúknuť a byť pre nich veľkým obohatením," hodnotí kurz a jeho priebeh Ján Holubčík SDB, predseda Domky a delegát pre pastoráciu saleziánskej mládeže. Tréneri z Belgicka, Rakúska, Čiernej hory a Slovenska školili účastníkov v spolupráci s profesionálmi z praxe počas viacerých študijných návštev.

 

   

   

Okrem stretnutia a školenia s fundraisormi Zuzanou Suchovou (organizácia SAVIO) a Jánom Mihálikom (Saleziáni dona Bosca – pastorácia mládeže) či digitálnym mágom Petrom Šebom (PS: Digital) mali možnosť navštíviť projekt Family Garden na Trnávke a stretli sa so svetovým prezidentom Exallievov - saleziánskych odchovancov – Michalom Hortom i jeho spolupracovníkmi.

 

   

 

Nechýbali stretnutia so zástupcami zložiek saleziánskej rodiny. Študijné bloky striedali neformálne športové aktivity, návštevy saleziánskych stredísk či Bratislavy a starého mesta. Vzdelávací kurz Youth Incubator bol projektom zahraničnej komisie Domky. Technicky a koordinačne zabezpečil jeho plynulý priebeh sekretariát organizácie.

 

   

 

   

 

Kurz bol zrealizovaný vďaka finančným prostriedkom z projektu v rámci programu Erasmus+.

 

 

Kristína Zelná

 

 

 

 

 

 

 

·registrácia ·zabudol som heslo

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Domka - sekretariát

Miletičova 7
821 08 Bratislava
sekretariat@domka.sk

č.ú.: 5062896757/0900

IBAN: SK76 0900 0000 0050 6289 6757

IČO: 317 892 18

DIČ: 2021 4238 66

tel.: +421 250 231 378

sekretariát: +421 903 296 526

ekonóm: +421 910 923 143

Domka - strediská

Kontakt na strediská

 

 

Podporujeme

Škola pre AnimátorovCesty Zrenia                          Tehlička pre deti uliceVydavateľstvo Don Bosco