10.04.2018 15:31

Domkári sa vzdelávali v oblasti sprevádzania

Domkári sa vzdelávali v oblasti sprevádzania
Alebo, tohtoročné valné zhromaždenie prilákalo počas prvého aprílového víkendu zástupcov všetkých 29 stredísk Domky. Prežili spolu víkend v Žilinskom saleziánskom dome a navštívili aj miestne stredisko. Nechýbali voľby do predsedníctva a dokonca do kontrolnej komisie. Viac...

Vítanou novinkou sa tentoraz stal popoludňajší programový blok s hosťami, ktorí priblížili a diskutovali tému sprevádzania. Pozvanie prijal salezián Michal Vojtáš, ktorý pôsobí na Saleziánskej univerzite v Ríme. Upriamil sa na saleziánske sprevádzanie a jeho konkrétne súčasti ako prijatie, výzva, zdôverenie sa, prostredie, kríza, rozhodnutie či kráčanie. Tieto aplikoval do príkladov z praxe, a dokonca aj života dona Bosca. Druhým hosťom bol Ján Mihálik z oddelenia saleziánskej pastorácie na Slovensku, ktorý zároveň už po druhý raz moderoval samotné valné zhromaždenie. Počas prednášky sa zameral na „Individuálne sprevádzanie v saleziánskej praxi“, terminológiu a najmä vysvetlenie pojmov mentoring, psychoterapia, tútorstvo, koučing, duchovné sprevádzanie a tréning.

 

 

Povinným bodom programu boli okrem iného voľby do predsedníctva a kontrolnej komisie. Svoje pôsobenie v predsedníctve tento rok ukončili spolupracovník Peter Kertys zo strediska Bratislava Daliborko a Michal Jackovič z Prešova. Nahradili ich Barbora Kubalová z Liskovej a Matej Uher zo strediska Bratislava Mamateyka. Kontrolnú komisiu opustila po 10 rokoch Janka Blahusová z Rožňavy a novým prírastkom sa zas stala Veronika Skupinová z Popradu. „Všetkým odchádzajúcim Domka srdečne ďakuje za nepretržité a obetavé dobrovoľníctvo vo funkciách. Nových členov orgánov vítame a prajeme im veľa síl, budú ich potrebovať,“ uviedol predseda Ján Holubčík SDB.

 

 

Sobotný popoludňajší program zakončili workshopy, v rámci ktorých prezentovali aktívni dobrovoľníci a animátori zo stredísk úspešné projekty. Účastníci sa tak dozvedeli viac o Orientačných dňoch v Banskej Bystrici a na Mamateyke, o projektoch IMOS a Prijateľstvo, ale aj o uplatnení kresťanského koučingu v duchovnom sprevádzaní z pohľadu Evy Rušínovej FMA.

 

 

 

Najbližšie sa zástupcovia stredísk stretnú na májovom školení účtovníkov a jesennom Stretnutí strediskových rád. Viaceré strediská však už plánujú aj účasť na júnovom Festivale Lumen.

 

Kristína Zelná

 

 

 

 

 

 

 

·registrácia ·zabudol som heslo

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Domka - sekretariát

Miletičova 7
821 08 Bratislava
sekretariat@domka.sk

č.ú.: 5062896757/0900

IBAN: SK76 0900 0000 0050 6289 6757

IČO: 317 892 18

DIČ: 2021 4238 66

tel.: +421 250 231 378

sekretariát: +421 903 296 526

ekonóm: +421 910 923 143

Domka - strediská

Kontakt na strediská

 

 

Podporujeme

Škola pre AnimátorovCesty Zrenia                          Tehlička pre deti uliceVydavateľstvo Don Bosco