17.11.2017 10:06

Domka "Láskou proti extrémizmu"

Domka "Láskou proti extrémizmu"
Facebook zaplavila kampaň, ktorá odmieta ideológiu nenávisti. „Rozširujúce sa napätie v spoločnosti neporazíme ideológiou nenávisti. Práve naopak,“ hovorí nová aktivita Slovenskej katolíckej charity, ktorá sa aktívne šíri na sociálnej sieti.

Rasizmus, antisemitizmus, strach zo všetkého nového či túžba po okamžitých riešeniach. Tieto a mnohé ďalšie charakteristiky dnes opätovne nahrávajú rastúcej popularite extrémizmu - ideológii postavenej na nenávisti. Nie sú však riešením spoločenského napätia, ale jeho priamym zosilnením.

Slovenská katolícka charita sa preto rozhodla spustiť kampaň s názvom „Láskou proti extrémizmu,“ ktorej hlavné posolstvo „Pretože extrémna môže byť láska, nie nenávisť,“ má jasne odsúdiť ideológiu, ktorá sa čoraz silnejšie šíri spoločnosťou na Slovensku.

 „Tento rok je to už 90 rokov, čo sa v Slovenskej katolíckej charite jasne držíme hesla - „blízko pri človeku.“ Usilujeme sa pomáhať všetkým ľuďom v núdzi bez rozdielu rasy, vierovyznania či politickej orientácie. So znepokojením sledujeme nárast napätia, radikálnych riešení a nevôle k istým spoločenským skupinám, a to primárne zo strany mladých ľudí,“hovorí generálny sekretár Slovenskej katolíckej charity Erich Hulman. 

Práve mladí ľudia sú cieľovou skupinou kampane „Láskou proti extrémizmu,“ ktorá sa aktívne šíri sociálnou sieťou Facebook. „Hlavným cieľom je motivovať mladých k solidarite. Spolu s pápežom Františkom tvrdíme, že jediným prípustným extrémizmom je extrémizmus lásky k blížnemu,“ vysvetľuje Hulman.

Podľa slov biskupa Štefana Sečku ku kampani: „Láska /caritas/ prejavená konkrétnym pozitívnym činom je najlepšou odpoveďou na mnohé problémy dnešnej spoločnosti. Preto som rád tejto iniciatíve Slovenskej katolíckej charity.“

Samotné slovo charita pochádza z latinského „caritas,“ čo značí empatickú lásku, ktorá rozumie človeku v núdzi a nezištne mu pomáha. Za kľúčovú hodnotu považuje Slovenská katolícka charita ľudskosť, záujem o človeka a jeho potreby. Pretože extrémna môže byť láska, nie nenávisť.

 

Ako na to?
Ak volíš lásku miesto rastúcej ideológie nenávisti, šír myšlienku s nami - uprav si profilovku a pridaj hashtag #laskouprotiextremizmu. Ako? Klikni na svoj profil -> “Aktualizovať profilovú fotku”-> “Pridať rám” -> Do hľadania napíš “Láskou proti extrémizmu” -> Klikni na rámik -> Na tlačítko “Použiť ako profilovú fotku" - HOTOVO. #laskouprotiextremizmu

 

Viac informácií nájdete na facebookovej stránke Láskou proti extrémizmu.

Zdroj: charita.sk

Kristína Zelná

 

 

 

 

 

 

 

·registrácia ·zabudol som heslo

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Domka - sekretariát

Miletičova 7
821 08 Bratislava
sekretariat@domka.sk

č.ú.: 5062896757/0900

IBAN: SK76 0900 0000 0050 6289 6757

IČO: 317 892 18

DIČ: 2021 4238 66

tel.: +421 250 231 378

sekretariát: +421 903 296 526

ekonóm: +421 910 923 143

Domka - strediská

Kontakt na strediská

 

 

Podporujeme

Škola pre AnimátorovCesty Zrenia                          Tehlička pre deti uliceVydavateľstvo Don Bosco