08.08.2019 12:57

Deň vďačnosti a radosti v Šarišských Michaľanoch

Deň vďačnosti a radosti v Šarišských Michaľanoch
2. 10. 2019 bude presne 20 rokov od vzniku strediska Domky v Šarišských Michaľanoch. Pri tejto príležitosti sa mladí v stredisku rozhodli pripraviť oslavu, ktorej sa zúčastnili aj 3 členovia nášho predsedníctva. Prečítajte si, ako zhrnuli tento významný deň.

Na aprílovom Valnom zhromaždení Domky nás Marián Kozák, predseda strediska v Šarišských Michaľanoch, všetkých srdečne pozval na oslavu 20. výročia vzniku ich strediska.

V nedeľu, 4. 8. 2019 sa táto slávnosť s názvom Deň vďačnosti a radosti konala, a my sme boli pri tom.

Kto je to „my“? Katka, Barča a Stano – členovia predsedníctva a zároveň členovia NON SDB komisie. Silná trojica, ktorá vyrazila na cestu zo západu na východ už pred piatou ráno, aby tento významný míľnik oslávila spoločne s mladými v Šarišských Michaľanoch.

 

 

 

Program sa začal slávnostnou sv. omšou, ktorú celebroval salezián z Michaloviec, don Pavol Pipka, ktorého všetci voláme Pipec. Pri tejto príležitosti sme si mohli uctiť relikvie blahoslaveného Titusa Zemana a blahoslavenej Anky Kolesárovej. Slávnosť bola veľkou udalosťou aj pre farnosť, ktorá dostala do daru relikvie blahoslaveného Titusa Zemana.

 

 

 

Všetci, ktorí sa podieľajú na tom, aby Domka –  stredisko Šarišské Michaľany prosperovala a rástla, sa po sv. omši presunuli na slávnostný obed. V priestoroch okolo kaštieľa sa konal poobedný program. Mladí z Uzovského Šalgova zahrali veľmi zábavné no zároveň aj poučné divadlo, spoločne s miestnym kňazom sme sa pomodlili Korunku Božieho milosrdenstva, deti sa tešili z vystúpenia Paci Pac, predstavili sa mnohé kapely, predsedovia si zaspomínali na vedenie strediska v minulosti. Počas celého programu bol pre deti nachystaný aj sprievodný program ako nafukovacie atrakcie či kreslenie na tvár. Dospeláci si zase mohli zakúpiť naše Domka tričká a rôzne lokálne výrobky.

 

 

 

 

 

Veľkolepé oslavy by neboli možné bez podpory miestneho kňaza a pána starostu, ktorí v tomto diele vidia veľký prínos a podporujú všetky dobré iniciatívy mladých.

 

 

 

Čas strávený v príjemnom prostredí skvelých ľudí vždy ide akosi rýchlejšie. A tak to bolo aj v našom prípade, keď sme si uvedomili, že v Šarišských Michaľanoch sú šikovní mladí ľudia, zapálení v práci pre iných. Povzbudení, sme s veľkou radosťou v srdci odchádzali naspäť domov, s myšlienkou na to, že toto dielo, ktoré tu už 20 rokov prináša ovocie pre farnosť aj celú obec, môže naďalej rásť. A tak vyprosujeme veľa síl pre všetkých mladých v tomto stredisku, aby naďalej kráčali za Pánom Ježišom ruka v ruke s Pannou Máriou a don Boscom.

 

Informovala: Katka Holeková

Domka sekretariát

 

 

 

 

 

 

 

·registrácia ·zabudol som heslo

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Domka - sekretariát

Miletičova 7
821 08 Bratislava
sekretariat@domka.sk

č.ú.: 5062896757/0900

IBAN: SK76 0900 0000 0050 6289 6757

IČO: 317 892 18

DIČ: 2021 4238 66

tel.: +421 250 231 378

sekretariát: +421 903 296 526

ekonóm: +421 910 923 143

Domka - strediská

Kontakt na strediská

 

 

Podporujeme

Škola pre AnimátorovCesty Zrenia                          Tehlička pre deti uliceVydavateľstvo Don Bosco