12.04.2019 13:40

„Čoskoro navidenou!“ - aj na východe prebehol 2. kurz ŠpA

„Čoskoro navidenou!“ - aj na východe prebehol 2. kurz ŠpA
„Čoskoro navidenou!“ Takouto vetou sme sa pred pol rokom rozlúčili. A ani sme sa nenazdali a ďalší kurz už bol pred nami.

Každý z nás si pobalil potrebné veci a šup ho na vlak či autobus do Krompách. Z rôznych miest sme vyrazili jedným smerom. Niektorí sme sa už stretli vo vlaku iných sme stretli až na ubytovni. Na večeru sme už boli všetci pokope. Nasýtili sa nielen naše brušká ale aj duše. A veruže sa bolo z čoho nasýtiť, veď predsa zážitkov, ktoré sme prežili počas obdobia medzi kurzami bolo mnoho. Touto témou sme pokračovali aj počas našej prvej aktivitky v spoločenskej miestnosti. Neskôr sme prešli k téme kurzu: Prvé kroky. K tejto téme sa perfektne hodí obraz od Vincenta van Gogha, ktorý nás sprevádzal celým kurzom. Na začiatok sme si každý zodpovedali jednu z možno najťažších otázok v živote každého z nás: Aká je moja hodnota? Nad touto otázkou sme mali možnosť meditovať na svätej omši, počas ktorej nám Mišo Cedzo, SDB povedal niečo o pánovi na obrázku. Po omši sme sa ešte chvíľu rozprávali a tak šli unavení do postele. Tento deň bol veľmi obohacujúci nielen o zážitky iných, ale aj o pár napísaných úprimných slov v liste od našich Saleziánov pre každého jedného z nás osobne.

 

 

 

Nasledujúce ráno sme sa prebudili do krásneho slnečného dňa, za ktorý sme hneď na ranných modlitbách poďakovali a po nich sme sa šli posilniť jedlom. Doobedie sme sa venovali téme Osobný prístup. Celý osobný prístup sme si mohli preniesť do postoja pána(Otca) a ženy(Matky) k dieťaťu, teda náš prístup k deťom v oratku, alebo prístup Saleziánov k nám. Dostali sme aj možnosť napísať list naším „Don Callosom“, ktorí nás vedú tak, ako Don Bosca viedol on.

 

 

 

 

Po obede sme vybehli von. Jarné slniečko nás zohrievalo počas hádzania frisbee a naháňačky. Po „výbehu“ sme sa vrátili dnu, kde sa nám predstavilo stredisko z Uzovského Šalgova a pokračovali sme v téme. Tentoraz sme si predstavili postoj malého dievčatka z obrázku a prešli sme k neverbálnej komunikácií. Pri tejto téme sme si mohli vyskúšať pocity pri komunikácií od priateľského rozhovoru až po nezáujem o toho druhého. Ani sme sa nenazdali a deň už bol skoro pri konci. Večerná adorácia nám to potvrdila. „A to už posledná noc dnes?“ smutným hlasom to zaznelo chodbou. Tak sme sa teda ešte šli spoločne zahrať hry a rozprávať. Aj tento čas ubehol ako voda.

 

 

 

 

Nedeľu sme začali veľmi krásne pripravenými modlitbami od našich školiteľov, počas ktorých sme mali možnosť poďakovať, poprosiť a vzdať chválu za tento víkend. Hneď po raňajkách sa nám predstavilo stredisko z Bardejova. Po nich sme si zopakovali hravou formou, čo sme si zapamätali a naučili za tento víkend. Tento víkend sme zakončili spoločnou svätou omšou a objatím. Nasadili sme si svoje cestovné ruksaky na chrbát a rozlúčili sa.

 

 

 

 

A znova zaznela veta: „Čoskoro navidenou!“. Smer cesty sa nám na pár mesiacov každému zmenil, no aj napriek tomu vieme, že čoskoro sa nám znova otočí na ten spoločný. Na ďalší kurz.

 

 

 

„Nech vás ani kilometre nevzdialia od Dona Bosca!“ Stanislav Hurbanič SDB

 

Napísala: Lenka Soroková

 

Domka sekretariát

 

 

 

 

 

 

 

·registrácia ·zabudol som heslo

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Domka - sekretariát

Miletičova 7
821 08 Bratislava
sekretariat@domka.sk

č.ú.: 5062896757/0900

IBAN: SK76 0900 0000 0050 6289 6757

IČO: 317 892 18

DIČ: 2021 4238 66

tel.: +421 250 231 378

sekretariát: +421 903 296 526

ekonóm: +421 910 923 143

Domka - strediská

Kontakt na strediská

 

 

Podporujeme

Škola pre AnimátorovCesty Zrenia                          Tehlička pre deti uliceVydavateľstvo Don Bosco