Blog

Športovcov máme aj na Domke

Športovcov máme aj na Domke

Nadšenci futbalu, hokejbalu ale i volejbalu si prišli na svoje aj túto jeseň. Pod záštitou Domky – sekretariátu sa uskutočnili tradičné športové podujatia.

21. – 23.  októbra privítali Humenčania futbalistov, ktorí odohrali Halovú KAMU. O tri týždne neskôr ďalšie východniarske stredisko, tentoraz Košice – 3 hôrky, usporiadali podujatie pre hokejbalistov. Malá KAMA sa odohrala v Bratislave pod taktovkou strediska Mamateyova, a nakoniec sme začiatkom decembra mali športový zážitok aj v podobe volejbalového turnaja v Senici.

KAMA

Malej KAMY sa v Bratislave zúčastnilo 10 tímov, čo bolo približne 120 účastníkov z Banskej Bystrice, Ivanky pri Dunaji, Bratislavy – Trnávky, Miletičky aj Mamateyky; Dubnice nad Váhom, Námestova, Trnavy a Žiliny 1. KŠK a oratka. Nováčikom tohto ročníka bol tím z Ivanky pri Dunaji, ktorí prišli úplne prvý krát.

Šport nebol jedinou náplňou víkendu. Všetci chlapci mali možnosť zúčastniť sa duchovnej obnovy, ktorá im priniesla chvíľku zastavenia a zamerania sa na to podstatné v ich životoch. Pomohlo im k tomu svedectvo jedného z animátorov, ale aj príklad dona Bosca s Miškom Magonem. Duchovnú obnovu zakončili svätou omšou.

Banská Bystrica vybojovala svoje zaslúžené prvé miesto. Za ňou skončila 1. KŠK Žilina a na treťom mieste SFC Kopánka z Trnavy. Mamateyka, ktorá KAMU hosťovala, bola na štvrtom mieste. Všetky tieto tímy si svojím umiestnením zabezpečili postup do celoslovenského kola.

VOLEJBAL

Hoci sa kvôli chorobe muselo odhlásiť veľa účastníkov, na kvalite to neubralo a 10 tímov odohralo aj Volejbalový turnaj o  pohár Dona Bosca v Senici. Kvalitné tímy vytvorili mladí zo saleziánskych stredísk Dubnice nad Váhom, Trnavy, Banskej Bystrice, Bratislavy či z Hodov pri Galante. Prišli mladí aj z Nitry, Myjavy, Šaštína, Ružomberku, Dolného Kubína. Ďaleký západ poctili návštevou aj také východniarske strediská ako Poprad, Humenné, Michalovce, či Trebišov a Sabinov.

TU nájdete aj videoreportáž z podujatia.

HOKEJBAL

10 tímov sa zišlo aj na ďalšom športovom podujatí. Po dvojročnej prestávke sa opäť uskutočnil Veľký hokejbalový turnaj v košickom saleziánskom stredisku Tri hôrky. Víťazom turnaja sa stalo Námestovo. Podujatie otvorila registrácia všetkých tímov a svätá omša. Nasledoval program a aktivity, pri ktorých sa hráči z rôznych miest lepšie spoznávali a spoločne sa zabavili. Otestovali si aj svoju vzájomnú schopnosť spolupracovať a boli poučení o fair play a vzájomnej úcte či podpore.

Mladí si nasledujúce dni nielen zmerali sily v hokejbale, ale absolvovali aj prehliadku po meste s najznámejším košickým sprievodcom Milanom Kolcúnom. Napínavé zápasy v sobotu večer ukončili galavečerom, na ktorom už tradične musia chlapci športové oblečenie vymeniť za slávnostné.

 V nedeľu doobeda tímy odohrali semifinálové zápasy. Námestovo zvíťazilo nad Humenným 4:1 a Banskú Bystricu o jeden gól porazila Terňa výsledkom 5:6. Víťazi sa stretli vo finále, v ktorom Námestovo suverénne dokázalo svoje prvenstvo. Strelilo Terni 5 gólov, kým súper dokázal pokoriť brankára Námestova iba raz.

„Vládla tu veľmi dobrá atmosféra, samozrejme aj skvelá organizácia. Bolo milé ako sa o nás ľudia starali, naozaj bolo cítiť lásku zo všetkých strán a celkovo veľmi príjemný turnaj. Chalanom sa tu veľmi páčilo takže sa za mňa úplne super,“ opísal atmosféru turnaja tréner Banskej Bystrice.

Reportáž, ktorú z 24. ročníka VHT pripravila TV Lux si môžete pozrieť TU.

Zdroj: strediská Bratislava – Mamateyova, Senica a Košice – Tri hôrky