Blog

Škola pre animátorov opäť spojila mladých ľudí

Škola pre animátorov opäť spojila mladých ľudí

Bol piatok podvečer keď sme sa po náročnom cestovaní stretli v chladnom, ale krásnom prostredí Lazov pod Makytou. Hoci viacerí sme sa medzi sebou nepoznali, netrvalo dlho a stali sa z nás dobrí „parťáci“.

Počas víkendu sme sa s chuťou ponorili „do hlbín“* našej animátorskej cesty. Okrem mnohých teoretických informácii – ako viesť stretká, čo je preventívny saleziánsky systém a podobne, sme si prešli aj vecami praktickými. Čo môže animátor na stretku očakávať ale aj aké neočakávané situácie nás môžu prekvapiť.

*Prvý kurz ŠpA sa nazýva V hlbinách.

Ranné meditácie a každodenné prijímanie Eucharistie nám pomohli priblížiť sa ešte viac k Bohu a dali nám mnoho podnetov do nášho každodenného života. Pri scénkach, skupinových prácach a hrách nebola núdza o smiech, a napriek miernemu deficitu spánku sme večery trávili dlhými rozhovormi a rozjímaním o živote.

Z víkendu si odnášame okrem nových poznatkov aj skvelé zážitky a priateľstvá, ktoré nám budú oporou na našej celej animátorskej ceste.  Za tento prvý víkend veľmi pekne ďakujeme našim organizátorom, Domke a Škole v prírode v Lazoch pod Makytov, ktorá nás prichýlila. Myslím, že môžem povedať za všetkých, že už sa veľmi tešíme na ďalšie stretnutie.

default

Napísala: Mária Dominika Vinczeová