Blog

Šéfuj vlastným financiám

Šéfuj vlastným financiám

Domka – Združenie saleziánskej mládeže prichádza s novinkou! Od februára spúšťa online kurz na zvýšenie finančnej gramotnosti pre vysokoškolákov a mladých pracujúcich.

Kurz finančného vzdelávania sa uskutoční online počas piatich utorkových večerov od konca februára do konca marca.

Chceš:

  • porozumieť, akú hodnotu majú peniaze a ako a prečo si stanovovať finančné ciele?
  • zostaviť si vlastný mesačný rozpočet a plán ako si pravidelne sporiť a úspory investovať?
  • naučiť sa robiť dôležité finančné rozhodnutia?
  • dozvedieť sa, ako si kúpiť vlastný byt a či sa to stále oplatí?

Ak si odpovedal na všetky otázky „áno„, tak potom je kurz presne pre teba! Neváhaj ani chvíľu, pretože kapacita je obmedzená (max. počet účastníkov je 12).
Všetky dôležité informácie aj s podmienkami na prihlásenie nájdeš TU.

O školiteľovi:

Michal Mesík – školiteľ

Michal v súčasnosti pracuje ako expert plánovania kapitálu na Direktoriáte Riadenia rizík v Európskej investičnej banke (EIB) v Luxemburgu. Má viac ako 11 rokov skúseností s riadením rizík a kapitálu v bankovníctve a poradenstve a pôsobil v niekoľkých európskych krajinách. Väčšiu časť svojej doterajšej kariéry Michal pracoval v rámci skupiny Erste Group a v roku 2018 sa presťahoval so svojou rodinou za prácou do Luxemburska. 

Michal vyštudoval bankovníctvo a medzinárodné financie na Ekonomickej univerzite vo Viedni. V roku 2013 sa stal CFA® charterholder a v rokoch 2016-2018 ako country manažér organizoval aktivity CFA Society Czech Republic na Slovensku. 2019 získal kvalifikáciu Project Management Professional (PMP®). V rámci svojho voľného času sa tiež venuje téme finančnej gramotnosti a trhu s nehnuteľnosťami. 


Tento kurz Michal vedie ako súkromná osoba a nie ako zástupca Európskej investičnej banky. Všetky vyjadrené názory a stanoviská sú výlučne jeho osobnými názormi a nemusia sa nevyhnutne zhodovať s pozíciou EIB.