Blog

Prehľad aktuálnych noviniek Vydavateľstva DON BOSCO

Prehľad aktuálnych noviniek Vydavateľstva DON BOSCO

AKTUALIZÁCIA 09. 11. 2020

Edícia Viera do vrecka 2021! Nebudete v nej len listovať, témy si vychutnáte.

Edícia Viera do vrecka z dielne Vydavateľstva DON BOSCO je praktický materiál vo forme malých, praktických brožúrok, ktorý každému dospelému kresťanovi môže pomôcť rásť vo viere. Jednoduchým spôsobom vysvetľuje niektoré pravdy viery alebo rozoberá témy, ktoré sa týkajú náboženstva a spoločnosti. Ide o témy ako duchovný rozvoj, výchova, vzťahy, Biblia, história, oddych, psychológia a iné.

Útla brožúrka je určená jednotlivcom, rodinám, farnostiam ako pomoc pri vzdelávaní veriacich ale aj animátorom v našich strediskách pri výchove detí a mladých. Autori na štyridsiatich stranách predkladajú aj tie najzložitejšie témy jazykom, ktorý je čitateľovi blízky a zrozumiteľný.

Edícia vychádza viac ako desať rokov a od začiatku si nachádza miesto v srdciach tisícov predplatiteľov po celom Slovensku. Na rok 2021 pripravujeme pre našich čitateľov tieto témy:

 • Očkovanie. Áno alebo nie?
 • Sme unavení kresťania? Čo s tým?
 • Pútnické miesta na Slovensku
 • Otcovstvo alebo čo robí muža mužom
 • Duchovné cvičenia na ceste k Bohu
 • Sloboda, po akej túžime, a tá pravá
 • Katolícke učeníctvo – nová tvár kresťanstva
 • Pestrosť života vo farnosti
 • Čo pre mňa vysníval Boh?
 • Augustín a Tomáš Akvinský. Zoznámte sa
 • Ako hovoriť s deťmi o sexualite?
 • Priateľstvo, neraz vzácnejšie než láska

Pridajte sa do našej „rodiny“ a objednajte si edíciu Vieru do vrecka. Nebudete v nej len listovať. Témy si môžete vychutnávať. Tak, ako naši čitatelia:

Super spracované témy. Vždy ma prekvapí, koľko sa toho do brožúrky vmestí. Pripravujeme si podľa vašich tém aj stretká. Ďakujem za vašu prácu.“ (Anka)

Vieru do vrecka prečítam rýchlo to ma na nej baví. Sadnem a prečítam na jeden šup. Je to vždy veľmi povzbudivé čítanie.“ (Martin)

Darovala som predplatné mojej tete na narodeniny. Mali ste vidieť tú radosť. Vždy mi pošle SMS-ku, keď jej príde brožúrka do schránky. Potom sa o témach spolu rozprávame.“ (Janka)

Predplatné edície na rok 2021 za 12 brožúrok so zakladačom je 17,50 €. Brožúrky prichádzajú predplatiteľom každý mesiac priamo do poštovej schránky. Edíciu môžete tiež darovať – ako hodnotné čítanie na celý rok pre svojich blízkych. Predplatné ako darček TU. Brožúrky je možné objednať si aj jednotlivo, cena za kus je 1,80 €.

Objednať si edíciu môžete jednoducho na e-shope vydavateľstva www.donbosco.sk, mailom vieradovrecka@donbosco.sk; prípadne nám zavolajte na telefónne čísla 02/5557 2226 alebo 0903/962 029. Link na predplatné edície TU.

http://www.donbosco.sk/tovar/edicia-viera-do-vrecka-2021

O čom sníva jablko? Knižná novinka s obľúbenými príbehmi od Bruna Ferrera

Viac ako tridsať príbehov s  inšpiratívnym odkazom prináša Vydavateľstvo DON BOSCO vo svojej knižnej novinke od obľúbeného autora Bruna Ferrera s názvom O čom sníva jablko?

Krátke príbehy pre potešenie duše sa končia malou myšlienkou a môžu pôsobiť ako „tabletky duchovnej múdrosti“.

O čom sníva jablko? Prečo sa zapaľujú sviece? Kde je Boh, keď ho najviac potrebujeme? Existuje obchod s manželmi? Tieto a mnoho iných krásnych príbehov ponúka táto nová „ferrerovka“, ktorá isto poteší každého čitateľa, takže môže poslúžiť aj ako vhodný darček k sviatku či Vianociam.

Úryvok z knihy:

Majster spravidla učil prostredníctvom príbehov a podobenstiev. Ktosi sa opýtal jedného z učňov, odkiaľ všetky tie príbehy berie.

Odpoveď znela: „Od Boha. Keď z teba Boh chce urobiť lekára, pošle ti pacientov. Keď chce z teba urobiť učiteľa, pošle ti žiakov. A keď ti predurčil stať sa majstrom, pošle ti príbehy.“

Aj tieto krátke príbehy ber ako dar. Nechaj, aby sa v tvojej duši pomaly rozpustili ako cukor v káve. Budem veľmi rád, ak na chvíľu osladia tvoj život.

Viac o knihe O čom sníva jablko? nájdete tu: http://www.donbosco.sk/tovar/o-com-sniva-jablko

Novembrový Rebrík pozýva čitateľov na oslavu v nebi

Hoci sa nám november zdá smutný, neprívetivý a plný chorôb, nemusí byť taký. Prichádza novembrový Rebrík a všetkých pozýva na veľkolepú oslavu v nebi. Účastníci oslavy – všetci svätí – porozprávajú o tom, ako oni oslavujú Boha a ako sa tešia, že dosiahli nebo. Na oslave možno stretnúť známych svätých i nenápadnú starenku či malé dievčatko, ktoré rado pomáhalo tam, kde to bolo potrebné.

Naozaj môžu byť svätí v každom veku – o tom hovorí príbeh mladého černošského pážaťa Karola Lwangu a jeho 21 spoločníkov vo veku 15 až 22 rokov, ktorí boli na území dnešnej Ugandy umučení za svoju vieru.

Oslavovať možno aj ďalšieho obľúbeného svätého – svätého Martina. Lampión na svätomartinský sprievod isto deti poteší – a ak aj pre koronakrízu sprievod nebude, môže večer svietiť pri okne.

So svätým Martinom a ďalšími svätými sa čitatelia stretnú aj pri riešení rozličných úloh a hlavolamov v rubrikách Veselí duchomRika v Hádankove.

Čo také robieva novic u františkánov? O štúdiu, práci, pomoci chudobným a o bratskom spoločenstve vo fotoreportáži viac porozpráva brat Natanael.

Za Kristom Kráľom možno putovať aj po stupienkoch spoločenskej hry. Vedeli ste o tom? Tak neváhajte a vykročte spolu s Rebríkom!

Viac informácií o časopise, ale aj inšpiratívne nápady a podnety na hry pre deti, ako aj metodiku pre rodičov, animátorov, kňazov a učiteľov nájdete na www.rebrik.sk .

https://www.donbosco.sk/tovar/rebrik-november-2020

Informovali: Katarína Jantáková a Peter Novák, Vydavateľstvo DON BOSCO