Blog

Prázdninový denník

Prázdninový denník

,,Na tábore sa mi páčila najviac aktivita tá, že večer sme išli do kostola a čítali sme si listy od svojich rodičov, ktoré nám oni napísali. Tento tábor mi priniesol to, že si mám užívať každú chvíľu svojho života a som veľmi vďačná za to, že som si tu našla nové kamarátstva.“ (Timea, Uzovský Šalgov)

,,Páčili sa mi stanovištia, ktoré boli zamerané na vlastnosti a páčila sa mi aj téma – Duša – ktorá bola aj tak pekne prepojená s filmom, ktorý sme pozerali.“ (Nelka, Uzovský Šalgov)

,,Boli sme tu taká partia a aj animátorky boli super. Najviac sa mi páčila adorácia v kostole ako nám rodičia napísali listy. Na tábore som zistila nejaké tie moje dobré stránky a uvedomila som si, že si musím užívať každú chvíľku života.“ (Sára, Uzovský Šalgov)

,,Atmosféra v našom kmeni ale aj celkovo program, čo sme mali tento rok bol úplne parádny. Extrémne dobre to spravili animátorky. A teraz poobede sme mali dosť dojímavé chvíle, kedy nám rodičia poslali listy a to bol zážitok.“ (Kamilka, Trnava)

,,Páčilo sa mi, že som si tu našiel nových kamarátov, mohli sme byť na túre, mohli sme sa kúpať a že sme mohli mať nočné hry.“ (Martin, Trnava)

,,Tiež sa mi páčila atmosféra a hlavne náš piaty kmeň. Mali sme vymyslený parádny program tento rok od animátorov – hodnotím zatiaľ najlepších animátorov, akých som kedy mal.“ (Filip, Trnava)

,,Diskotéka sa mi páčila najviac. Bola dobrá hudba, aj som si zatancoval a v bazéne som si zaplával.“ (Andrej, Trnava)

,,Tu, na Viničkách, veľmi dobre varia a veľmi mi tu chutí. To je pre mňa najkrajší zážitok.“ (salezián Paľo, Humenné)

,,Najlepší zážitok bol, keď sme Matejovi Falatovi spievali Skibidi slovenskú hymnu.“ (Paulínka, Humenné)

,,Najlepší zážitok bol, keď sme boli na dôstojníkoch a mali sme 27 000 bodov a najviac čo mal, bol 10 000. Takže sme vyhrali na plnej čiare.“ (Luky, Humenné)

,,Najlepší zážitok z chatovačky bol, keď sa Lesanka snažila spievať hymnu a Jožo práve vypol hymnu, aby sme my spievali a Lesanka: ,,vjúúúújúú“.“ (Hanka, Humenné)

,,Najlepšia aktivita bola túra a vodné hry. Tento tábor opúšťam s myšlienkou: ,,Boh dopustí ale neopustí“. A Sherlock je super :)“ (Nika, Košice – Kalvárka)

,,Najviac sa mi páčili siesty, lebo sme hrali karty a volejbal. Je to super!“ (Mišo, Košice – Kalvárka)

,,Je tu super! Asi najlepšia aktivita boli zatiaľ vodné hry. Ide to hrozne rýchlo a nechcem ísť domov. Bude mi za táborom smutno.“ (Emka, Košice – Kalvárka)

,,Som tu štvrtý deň. Na tábore skúmame Sherlockove záhady, hráme futbal, jeme výborné obedy a veľmi sa tešíme na ďalšie nasledujúce dni.“ (Tonko, Košice – Kalvárka)

,,Som veľmi vďačný za tento prímestský tábor, ktorý je o storočnici prítomnosti saleziánov na Slovensku. Počas týchto dní sme prežili to, čo prežili naši bratia a som veľmi vďačný za nich, čo všetko urobili a my tu môžeme pokračovať v tomto krásnom saleziánskom diele a pomáhať týmto deťom vo viere. Takže veľká vďaka všetkým deckám z Novej Dubnice.“ (don František Kubovič SDB, direktor komunity saleziánov v Novej Dubnici)

,,Toto je môj druhý najobľúbenejší tábor na svete. Našla som si tu minulý rok veľmi dobrú kamarátku, Sofiu. Myšlienka, ktorá sa mi najviac páčila, znie: Nikdy sa nemáme vzdávať.“ (Stela, Nová Dubnica)

,,Najviac sa mi tu páčia mestské hry. Je tu vždy zábava a mám tu super kolektív, veľa kamošov a strašne super animátorov.“ (Mia, Nová Dubnica)

,,Veľmi sa mi páči, že tu môžeme byť s deťmi a spolupracovať. Mám tu dobrý zážitok z aktivity, ako sme preťahovali lanom a získavali body.“ (Viki, Nová Dubnica)

,,Mohla som si tu užiť čas s kamarátmi. Páči sa mi aj naša klubovňa, ten dron, čo tu poletuje a ešte naháňačka so všetkými.“ (Anička, Nová Dubnica)

,,Sú tu milí animátori, pekné tance tu máme, proste veľa takých zábavných hier. Aj pekný program nám tu robia a je to také dobré, že sa tu môžeme zahrať a aj sa tak vybehať, že konečne bez rodičov.“ (Stelka, Nová Dubnica)

,,Nenudíme sa, zabávame sa stále a nikdy nás nenechajú samých.“ (Lily, Nová Dubnica)

,,Páči sa mi divadlo na tábore. Našla som si nových kamarátov. A proste je tu všetko dobré.“ (Lívia, Nová Dubnica)

,,Na našom prímestskom tábore sú výborní animátori, veľmi dobré aktivity. Hrá sa tu futbal a hokejbal – je to tu proste super.“ (Šimon, Nová Dubnica)

,,Bývajú tu aj spoločné tance a varia tu dobré obedy.“ (Julka, Nová Dubnica)

Foto: Richard Klánek, Laura Cichá, Jozef Hančar

Diana Sokolová