Blog

Októbrové číslo časopisu Rebrík s témou „moji starí rodičia“. Každý vek je nádherný!

Októbrové číslo časopisu Rebrík s témou „moji starí rodičia“. Každý vek je nádherný!

Chvíle so starými rodičmi sú vždy nádherné a spomíname na ne celý život. Téma októbrového Rebríka – MOJI STARÍ RODIČIA – sa vinie celým číslom časopisu. Hneď v úvode môžu čitatelia zistiť, že každý vek je nádherný.

Aj zvieratá môžu byť staré a unavené, hoci ešte pred niekoľkými rokmi zachraňovali ľudí. Rozpráva o tom milý príbeh o staručkom psíkovi Arčim, ktorý si deti môžu prečítať v rubrike Písmenková polievka.

Pri rozhovoroch o modlitbe bude dobrou pomocou októbrové pokračovanie rubriky Cesta lásky. Čitatelia môžu premýšľať, čo si predstavujú, keď sa povie modlitba, alebo môžu hľadať odpovede na otázku: Čo robiť, ak nám Boh neodpovedá? Pri hľadaní odpovedí pomôžu kreslené úlohy a krátke zamyslenia

Starí rodičia na celom svete sú pre vnúčatá tými najlepšími rozprávačmi príbehov. Rozprávku Dve sliepky vyrozprávala svojim vnukom stará mama v južnej Afrike.

Čo tak zahrať sa na reportéra a zistiť odpovede na rozličné otázky? Napríklad, čím chcela byť starká, keď bola malá alebo ako sa volá starkého najlepší priateľ? Túto aktivitu s názvom Moji starkí a ja nájdu čitatelia v strede časopisu.

Ak sa vyberiete na jesennú prechádzku, určite si so sebou vezmite októbrový Rebrík. Výzva mesiaca premení prechádzku na zaujímavé dobrodružstvo plné nádherných objavov.

Nový, októbrový Rebrík, si môžete zakúpiť tu:  http://www.donbosco.sk/tovar/rebrik-oktober-2020

Informovali: Katarína Jantáková a Peter Novák, Vydavateľstvo DON BOSCO