Blog

Novinky Vydavateľstva DON BOSCO

Novinky Vydavateľstva DON BOSCO

Žiarivá temnota noci. Vydavateľstvo DON BOSCO prináša strhujúci príbeh obrátenia.

Na advent a k vianočným sviatkom pripravilo Vydavateľstvo DON BOSCO knižnú novinku s názvom Žiarivá temnota noci. Ide o strhujúci príbeh obrátenia, ktorého hlavnou postavou – a súčasne autorkou – je britská poetka Sally Readová.

Táto neotrasiteľná ateistka konvertovala na katolícku vieru v priebehu deviatich mesiacov. V roku 2010 bola Sally Readová označená za jednu z najlepších mladých spisovateliek britskej básnickej scény. Ako feministka s hlbokým protikatolíckym cítením začala písať knihu o ženskej sexualite. Počas zbierania materiálu k svojej knihe sa rozprávala aj s istým katolíckym kňazom. A tento rozhovor ju priviedol k dramatickému duchovnému pátraniu, ktoré sa skončilo priamo vo Vatikáne, kde bola prijatá do Katolíckej cirkvi.

Príbeh je napísaný živým, poetickým jazykom. Autorka veľavravne a presvedčivo opisuje svoje stretnutia s Otcom, Duchom a Synom presne tak, ako jej boli postupne dané. Tieto udalosti vrhli nové svetlo aj na zážitky z minulosti – na otcovu smrť, na jej prácu psychiatrickej zdravotnej sestry, na mladé roky života v Londýne. Osvetlili tiež výzvy, ktoré so sebou prináša manželstvo a materstvo v cudzej krajine. A hoci vieru predtým rázne odmietala, po dôvernom stretnutí s Láskou, so samotným Kristom, sa v nej intenzívne rozvinula a vyústila do veľkej životnej premeny.

Kniha Žiarivá temnota noci má 176 strán a pevnú väzbu. Viac o knižnej novinke nájdete TU.

Úryvok z knihy:
„Keď som kráčala po uliciach, v hluku dopravy a v tlačenici ľudí a červených autobusov, mala som pocit, že sa možno jednoducho rozplyniem. Alebo ma prejde auto. Alebo spadnem z vysokej budovy. Dokonca som zúfalým a neurčitým spôsobom zvažovala, že sa budem dovolávať Boha. V ten deň, keď som sedela na podlahe, som nahlas premýšľala, že keby som mala vieru, možno by toto všetko bolo znesiteľné. Ale nedokázala som uveriť v hocijakého Boha. A okrem toho som si myslela, že sa nikdy nebudem môcť znížiť až na takú úroveň sebaklamu. Bola som presvedčená, že na moje hĺbanie neexistuje žiadna odpoveď, žiadne znamenie. Žiadne zľutovanie. (…) Neviem, prečo ku mne neprišiel, keď som sa za ním zlomená takmer načiahla. Mám podozrenie, že najvnútornejšia časť mojej duše nebola ešte ani zďaleka pripravená. Teraz už chápem, že on poznal správny čas aj spôsob, ako sa ku mne priblížiť. A že peklo, ktoré som vtedy zakúsila, bolo iba základnou prípravou na budúce stretnutie.“

Napísali o knihe: 
„Dielo preniknuté tvrdou úprimnosťou a hlbokou láskou. Je to veľmi dojímavá duchovná autobiografia presvedčenej ateistky, ktorá konvertovala na katolícku vieru.“ Roy Schoeman, spisovateľ

„Hovorí sa, že najväčším ľúbostným príbehom je príbeh duše, ktorá sa zamiluje do Boha. Príbeh konverzie Sally Readovej túto teóriu dramaticky potvrdzuje.“ Terry Barber, operný spevák

S decembrovým Rebríkom rýchlejšie prídu Vianoce

Posledné tohtoročné vydanie detského časopisu Rebrík z dielne Vydavateľstva DON BOSCO. Čo pre vás ponúka (nielen) v adventnom období?

Decembrovým Rebríkom vás prevedú poslovia dobrej zvesti – anjeli. Hneď v Téme sa môžete dozvedieť viac o týchto Božích posloch, o tom, ako chvália Boha, sprostredkujú ľuďom Božie zámery a pomáhajú ľuďom. Podľa jednoduchého postupu môžu deti z papierových košíčkov na pečenie vyrobiť anjela, ktorým urobia radosť svojim blízkym.

Aj vy otvárate poštovú schránku s túžbou nájsť tam list, ktorý je len pre vás? Potom si určite prečítajte príbeh z Písmenkovej polievky – Nečakaný vianočný list a dozviete sa, či sa malému medvedíkovi čistotnému naplnili jeho očakávania.

Koledníci Dobrej noviny budú tento rok koledovať trošku inak, ako zvyčajne – v menších skupinkách, pred domom a s rúškom. Aj také koledovanie má svoje čaro. Neveríte? Prečítajte si komiks Rúško.

V strede Rebríka na vás čaká knižka Vianočná cesta. Pri plnení jednotlivých úloh sa spoločne s kamarátmi z knižky a so Svätou rodinou dostanú do Betlehema. Ale viac už neprezradíme…  

Ak by v decembri nenasnežilo, neprekážalo by to, môžete sa s Rebríkom vybrať na lyžovačku do Kremnických vrchov. Nielen o lyžovačke, ale aj o krásach a zaujímavostiach Kremnice a okolia porozpráva Martin a Klára v Rubrike Spoznávame Slovensko.

Decembrový Rebrík si môžete objednať TU.
Viac informácií o časopise, ale aj inšpiratívne nápady a podnety na hry pre deti, ako aj metodiku pre rodičov, animátorov, kňazov a učiteľov nájdete na www.rebrik.sk .

Adventná ponuka

Ponukový list Vydavateľstva DON BOSCO