Blog

Naučili sme sa, ako šéfovať vlastným financiám

Naučili sme sa, ako šéfovať vlastným financiám

„Úspešnosť vzniká zo zvykov, ktoré si budujeme.“ Aj túto múdrosť sme sa dozvedeli na úvodnom stretnutí kurzu Šéfuj vlastným financiám.

Počas piatich utorkov nám nezištne (bez nároku na odmenu) venoval svoj čas, školiteľ Michal Mesík. Prešli sme si základy finančnej gramotnosti, venovali sme sa finančnému plánovaniu a nastaveniu cieľov, vyvrátili sme si mýty o sporení a tiež skúsili zostaviť rozpočet. Dozvedeli sa viac o investovaní či hypotékach. Vďaka online priestoru sme sa mohli stretnúť z rôznych kútov Slovenska ale i z Luxemburska, kde momentálne pracuje školiteľ kurzu.

Každé stretnutie nieslo svoju tému: Peniaze a ich funkcia, Finančné plánovanie a následné rozhodovanie, Sporenie, Investovanie a Kúpa bytu. Týmto témam sme sa potom venovali hlbšie do podrobností, diskutovali sme v skupinkách, kládli otázky naživo alebo prostredníctvom aplikácie Slido. Tretieho stretnutia sa zúčastnil aj hosť Radovan Ivanko, ktorý rozprával na tému „Financie a Boh. Múdrosť v rozhodnutiach.“

„Šťastie nie je priamoúmerné peniazom.“

Celého školenia sa zúčastnilo 19 mladých študentov a pracujúcich, ktorí mali možnosť si vyskúšať prvý kurz orientovaný na finančnú gramotnosť, realizovaný pod záštitou Domky – sekretariátu. Michal Mesík prednášal a odpovedal na všetky otázky pre účastníkov bez nároku na honorár. Touto cestou mu chceme veľmi pekne poďakovať za ochotu nezištne slúžiť a venovať sa rozvoju mladým.

Spoločná záverečná fotka