Blog

JÚN TAKÝ, AKO SA NA MLÁDEŽNÍCKU ORGANIZÁCIU PATRÍ = PLNÝ PODUJATÍ

JÚN TAKÝ, AKO SA NA MLÁDEŽNÍCKU ORGANIZÁCIU PATRÍ = PLNÝ PODUJATÍ

Prvý letný mesiac štartuje tým najkrajším sviatkom pre všetky deti. Nám mladým, ktorí s nimi celý rok pracujeme prostredníctvom krúžkov, stretiek a iných podujatí, sa tak štartuje šnúra letných akcií, na ktoré sa počas sedenia v školských laviciach neskutočne tešíme.

To, že sa mladí vedia slušne baviť dokazujeme rok čo rok v čarokrásnom Malom Ríme – v Trnave, prostredníctvom Festivalu Lumen. 31 ročník sa uskutočnil v druhý júnový víkend a privítal opäť mladých z celého Slovenska.

Naši školitelia Školy pre animátorov sa stretli online, aby zhodnotili druhý polrok a dohodli sa ako ďalej. Základný animátorský kurz nás čaká počas druhého júlového týždňa. A školitelia sa stretli osobne aby okrem pracovných „dohadovačiek“ utužili partiu.

V polovici júna sme vyhodnotili celoročnú snahu mladých zapojených do biblickej súťaže Bibliq. V Žiline sa stretli finalisti (12 skupín z celého Slovenska). Finále bolo vyvrcholením 14-týždňovej snahy. Toľko dní prebiehala celá súťaž online formou. Štvorčlenná odborná porota napokon vyhodnotila výsledky, ktoré boli veľmi tesné:

1. miesto Bratislava-Mamateyova tím Be a light mamateyka.sk
2. miesto Bratislava-Miletičova tím TPWG Miletička
3. miesto Piaristické gymnázium Trenčín tím Zúfalci od Boha

Každý z organizátorov a animátorov vložil svoje maximum do organizácie tohto finále, Pán Boh ich úsilie požehnal a mladí si to vychutnali.

Len neďaleko v Terchovej sa zase stretli naši dobrovoľníci a koordinátori ukrajinských aktivít pod sekretariátom Domky. Tento víkend bol pre nich nie len utužením vzťahov ale i hodnotením toho, čo sa za školský rok podarilo a plánovaním aktivít do budúcna.