Blog

Január vo Vydavateľstve DON BOSCO

Január vo Vydavateľstve DON BOSCO

Nová časť edície Viera do vrecka, časopisu Rebrík ale aj rozhovor s bývalým vikárom saleziánov, don Peťom Bučánym SDB. Taký bol január 2021 vo Vydavateľstve DON BOSCO.

Čas na rozhodnutia. Ako sa nenechať pomýliť pokušeniami a citmi?

Januárová brožúrka edície Viera do vrecka.

Má moje manželstvo zmysel, keď mi manželka povedala o svojej nevere a ja som jej celé roky tak veril? Frustrovaný kňaz sa zasa pýta, či aj po zvyšok svojho života má kráčať sklamaný a sám. Čo mám robiť? Čo sú Božie pozvania a čo je osídlo, kde sa Zlý „prezlieka“ za anjela svetla?

Neexistuje asi na svete človek, ktorý by sa netúžil rozhodovať správne. Všetci vieme, že správne rozhodnutia vedú k spokojnému životu, ktorý prináša vzácne ovocie. Problémom však je, že napriek dobrým túžbam sa často rozhodujeme nesprávne. Žijeme v dobe nejednoznačnosti a hektiky. Zovšadiaľ na nás dolieha množstvo informácií, názorov, falošných výziev, ktoré „chcú“ mať vplyv na naše rozhodnutia. Vývoj technológií je taký expresný, že už naň nestačíme reagovať. Topíme sa v oceáne dát a informácií. Na jazyk sa však tlačí otázka: Sme šťastnejší, spokojnejší, vyrovnanejší?

Ako rozlišovať túžby srdca? Ako sa nenechať pomýliť pokušeniami a citmi? Viac sa o tejto téme dozviete v januárovej brožúrke s názvom Čas na rozhodnutia, ktorej autorom je salezián Marián Husár. Bližšie informácie o brožúrke, ako aj možnosť objednať si ju, nájdete TU.

S januárovým časopisom Rebrík zažijete zimnú pohodu.

Hoci v januári vrcholí zima, nie všetci sa uložia na zimný spánok. Určite tak neurobia ani čitatelia januárového Rebríka, aj keď Téma čísla nesie názov ZIMNÍ SPÁČI a je plná zaujímavých informácií o zvieratách, ktoré zväčša celú zimu prespia. Vedeli ste napríklad, že jež sa počas zimného spánku nadýchne iba… – ale to vám už neprezradíme, lebo sa to môžete dočítať na strane 2 – 3.

Počas dlhších prázdnin príde vhod stolová hra Cesta cez les, pri ktorej sa zabaví celá rodina. Príjemné sviatočné chvíle spestrí aj príbeh Čo videli zvieratká z lesa, ktorý isto poteší aj ako rozprávka na dobrú noc.

Zimných spáčov z driemot preberie test Nespi – otestuj sa! na strane 25. Jeho otázky sa týkajú rozličných situácií v Starom aj Novom zákone, kde sa spomína spánok.

Veľa zvierat v zime spí. Vlci však medzi spáčov nepatria. Preto sa za nimi vyberieme vo fotoreportáži zo Šumavy, kde navštívime Areál vlkov.

Viete, že aj škriatkovia môžu mať zlé sny? Škriatok Guľôčka jeden taký mal. A hoci to bol zlý sen, škriatkovi pomohol. Viac sa dočítate v komikse Guľôčkove príbehy.

Viac informácií o januárovom vydaní časopisu, alebo možnosti objednať si ho, nájdete TU.

Daroval si niekomu v poslednom období knihu?

„Veru áno a robievam to veľmi často. Naposledy som mojej birmovnej dcére daroval knihu Žasnime od Anselma Grüna. A jednej známej knihu, ktorú som zohnal v jednom antikvariáte v Prahe. Rád rozdávam aj svoje vlastné knihy, zásobujem nimi príbuzných i mladých. Sú knihy, ktoré prečítam a posúvam ich ďalej. Osobne nemám veľa kníh – zmestia sa mi tak do jednej malej úzkej poličky. Nepotrebujem ich. Nechávam si len tie knihy, ktoré ma skutočne sprevádzajú mojím životom.“
Časť z rozhovoru s bývalým vikárom don Petrom Bučánym SDB.
Celý rozhovor nájdete TU.

Vydavateľstvo DON BOSCO je súčasťou saleziánskeho diela s osobitným poslaním šíriť evanjeliové hodnoty a dobro v podobe kvalitných kníh. Viac o nás na stránke www.donbosco.sk

VYDAVATEĽSTVO DON BOSCO: Katarína Jantáková a Peter Novák