Blog

Godzone konferencia 2021 a otázka: Si pripravený?

Godzone konferencia 2021 a otázka: Si pripravený?

Jubilejný desiaty ročník Godzone konferencie sa uskutoční opäť v on-line priestore a to už 16. – 17. 04. 2021. S témou konferencie zaznieva otázka Si pripravený?, ktorá ukrýva duchovné posolstvo a výzvu zároveň. Záujemcovia sa môžu prihlasovať na stránke konferencia.godzone.sk/2021/.

Téma Si pripravený?

„Premýšľali sme nad tým, ako chce Boh toto obdobie, ktoré všetci posledný rok prežívame, využiť pre náš život. Veríme, že nás pripravoval. Nie byť pripravení vydať nejaký výkon, ale byť pripravení otvoriť sa pre to, čo chce robiť Boh. Neustále sa starať o svoje svetlo a byť pripravení v praktickom žití viery,“ vysvetľuje  Július Slovák, riaditeľ projektu Godzone.

Každoročná konferencia projektu Godzone je dvojdňové stretnutie plné duchovnej formácie, modlitieb a chvál. Spája stovky až tisícky ľudí zo Slovenska i Českej republiky s cieľom hlbšieho zjednotenia generácie, ktorej ide o Božie kráľovstvo (KIOBK). I keď sa konferencia odohrá v on-line priestore, podľa organizátorov to nemusí byť hendikepom:

„Isteže, má to svoje nevýhody, ale konferencie sa teraz môže zúčastniť skutočne ktokoľvek, bez ohľadu na hranice krajiny či našu bežnú zaneprázdnenosť. Už minulý rok sme boli svedkami toho, že aj z tohto obmedzenia, je možné vyťažiť to najlepšie a Godzone konferencie sa zúčastnil rekordný počet účastníkov,“ komentuje Katarína Janovská z projektu Godzone.

Program konferencie

Každoročná Godzone konferencia je organizovaná od roku 2012. O kvalitné a hodnotné prednášky sa postarajú bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko či misionárka sr. Helena Torkošová. Generácii KIOBK sa prihovorí Mário Tomášik a Július Slovák zo spoločenstva SP.  Kompletný program konferencie sa čoskoro objaví na stránke udalosti. Okrem hlavného programu bude súčasťou aj Detská konferencia pre najmenších, ktorá bude prebiehať on-line pomedzi jednotlivé bloky programu. V programe nebude chýbať svätá omša ani zábavná časť programu s názvom „Mix session“.

PBS

Nedostatok finančných prostriedkov nemôže byť podľa organizátorov dôvodom pre neúčasť na konferencii. Aj tento rok prebieha kampaň – „PBS – Pomôž blížnemu svojmu“, prostredníctvom ktorej ľudia môžu zaplatiť vstupné človeku, ktorý si to nemôže dovoliť. Zároveň, ak niekto pomoc potrebuje, môže o ňu požiadať na stránke: konferencia.godzone.sk

TS GODZONE