Blog

Doprajte si čas. Načerpajte. Knižná ponuka na Pôstne obdobie z Vydavateľstva DON BOSCO.

Doprajte si čas. Načerpajte. Knižná ponuka na Pôstne obdobie z Vydavateľstva DON BOSCO.

AKTUALIZÁCIA 23. 02. 2021

Saleziánske Vydavateľstvo DON BOSCO pripravilo na tento pôstny čas výber knižných titulov, ktoré môžu poslúžiť pre načerpanie duchovnej sily, inšpiráciu a povzbudenie v príprave na Veľkú noc.

 V ponuke sú tituly s pôstnou tematikou, modlitby, príbehy osobného obrátenia, detské knihy a publikácie na aktivity počas pôstu, ale aj knihy o svätých či romány s nevšedným pohľadom na každodenný život.

Viac informácií o knihách a možnosti objednania nájdete na stránke.

V rámci širšej ponuky by sme radi dali do pozornosti tituly: Duša Kristova, Na krížovej ceste s tebou, Od popolca k Aleluja, Sila odpustenia, Kde je Boh vo svete koronavírusu?, Žiarivá temnota noci, Žasnime či Vojna bohov.

 


Augustín a Tomáš Akvinský. Dve osobnosti, ktoré nám zanechali vzácne svedectvo.

V mesiaci február vyšla vo Vydavateľstve DON BOSCO v poradí už 122. brožúrka z edície Viera do vrecka s názvom Augustín a Tomáš Akvinský, ktorej autorom je salezián don Pavol Grach.

Vďaka tomuto titulu môžete spoznať dve osobnosti, ktoré nám v dejinách kresťanstva zanechali vzácne svedectvo. Bližšie informácie o brožúrke, ako aj možnosť objednať si ju, nájdete na stránke.

Z brožúrky: „Poznanie dejín a našej minulosti sa, žiaľ, často javí iba ako nejaký kultúrny doplnok pre občasné potešenie duše tých, ktorí majú radi dejiny. Toto je však obrovský omyl a veľké nebezpečenstvo. V našej viere vždy obraciame pohľad do minulosti a zároveň si musíme uvedomiť, že viera k nám prichádza ako živé svedectvo predchádzajúcich generácií. A mnohé osobnosti v dejinách kresťanstva nám zanechali svedectvo, ktoré zostáva trvalým svetlom a orientáciou pre katolícku vieru všetkých čias. Preto kto nepozná dejiny svojej viery, ten sa naozaj javí ako úbohý stroskotanec v mori dnešného sveta. Nevie, kde má čerpať istoty, nevie, kde sú jeho životodarné korene, ktoré mu môžu dať novú nádej, silu a odhodlanie vytrvať v pravde, aj keď tma ľahostajnosti a nevery naoko triumfuje.
V tejto brožúrke vám predstavujeme dve osobnosti, bez poznania ktorých kresťanovi katolíkovi hrozí, že stratí svoju identitu a podľahne malomyseľnosti a smútku.“


Februárový časopis Rebrík isto „zasýti“ každého čitateľa. Témou čísla je stretnutie pri jedle.

Téma februárového čísla STRETNUTIE PRI JEDLE zasýti vari každého pozorného čitateľa. Každý vie, že jedlo je dôležitá súčasť nášho života. Aj v Biblii sa na mnohých miestach spomína jedlo a jeho príprava – čo ponúkol Abrahám a Sára návšteve? Za čo vymenil Ezau svoje právo prvorodeného a čím sa živil Ján Krstiteľ na púšti? Čo Jedol Pán Ježiš so svojimi učeníkmi na Poslednej večeri a čo po zmŕtvychvstaní? To všetko sa dočítate hneď na prvej dvojstránke.

Banány sú pre nás príjemným obohatením našej stravy. Rozlične upravené banány tvoria v mnohých afrických krajinách dôležitú súčasť výživy. Viac sa dočítate v článku Banány – ako ich nepoznáte na strane 8. Ozaj, vedeli ste, že na svete existuje viac než 1000 druhov banánov?

Máte obľúbené jedlá a chcete si zapísať ich recept? Teraz to už nebude problém, lebo na čitateľov – čaká Moja kniha receptov, ktorú sprevádza príbeh kuchárskych začiatkov malého Artúra a aj jeho obľúbený recept. Knihu možno rozšíriť o ďalšie stránky, ktoré sa dajú stiahnuť zo stránky www.rebrik.sk.

Typickým fašiangovým jedlom sú šišky s lekvárom, fánky a rozličné zabíjačkové špeciality. Dvojstránku plnú masiek a ďalších zaujímavostí o fašiangoch ponúka rubrika Vypátrali sme pre teba.

Po fašiangoch sa začína Pôstne obdobie – článok Pôst pre celú rodinu ponúka návod, ako sa spoločne v rodine môžeme pripravovať na oslavu Kristovho zmŕtvychvstania. Viac sa dočítate na strane 25.

Viac informácií o februárovom vydaní časopisu, alebo možnosti objednať si ho, nájdete na stránke.

Pôstne obdobie s marcovým Rebríkom ponúka tému: CHLIEB NÁŠ KAŽDODENNÝ.

Vstúpili sme do pôstu. Téma marcového Rebríka – CHLIEB NÁŠ KAŽDODENNÝ – rozdeľuje Modlitbu Pána na „kúsky chleba“, ktoré nám i ľuďom okolo nás pomôžu nasýtiť sa. Sedem prosieb modlitby Otče náš približujeme deťom formou im blízkou, aby si ich dokázali uvedomovať počas prežívania rozličných okamihov a situácií každého dňa.

Čo znamená odpustiť? Túto otázku rozoberá rubrika Cesta lásky. Prostredníctvom komiksového príbehu, úvah a drobných úloh môžu deti premýšľať nad tým, čo znamená odpustiť sedemdesiatsedem ráz.

K pôstu neodmysliteľne patrí aj krížová cesta. Pre deti sme pripravili modlitbu krížovej cesty, ktorú si môžu rozstrihať na jednotlivé kartičky. Tie sa jednoducho držia v ruke a pri skupine viacerých detí si každé môže držať kartičku so zastavením, ktoré sa práve modlí. Krížovú cestu nájdete na štvorstránke v strede časopisu.

Aby deti aj doma mohli naplno prežívať Kvetnú nedeľu, pripravili sme scénku Oslík, ktorú si môžu nacvičiť a tak si viac priblížiť chvíle pred vstupom Pána Ježiša do Jeruzalema. Scénku čitatelia nájdu na 25. strane časopisu.

Čo zažíva náš kamarát Goľôčka v marci? To prezradia komiksové Guľôčkove príbehy na poslednej strane Rebríka. V marci zistia, že s knihou nemusí byť nuda, ale zábava.

Viac informácií o marcovom vydaní časopisu, alebo možnosti objednať si ho nájdete na stránke.

Vydavateľstvo DON BOSCO: Katarína Jantáková a Peter Novák