Blog

Domka rozbieha leto plné výziev

Domka rozbieha leto plné výziev

Bratislava, 30. 06. 2021- Od prvého júla sa môžu všetky strediská po celom Slovensku ale i jednotliví mladí zapojiť do aktivity #domkachallenge, ktorá sa rozbieha pri príležitosti osláv 30teho výročia vzniku Domky.

V októbri 2021 Domka – Združenie saleziánskej mládeže oslávi 30 rokov na scéne mládežníckych organizácii. Na jar sa spustilo online predstavovanie jednotlivých stredísk, ktorých má Domka po celom Slovensku celkovo 29. Reláciou Komunitný pondelok sa virtuálne navštívili strediská od východu na západ a skončilo sa v stredisku Dubnica nad Váhom. Zvyšné západné strediská nás ešte čakajú na jeseň. Teraz, keď to situácia okolo pandémie Covid -19 dovoľuje, chceme strediská vyzvať do aktivít na zviditeľnenie aj osobných kontaktov a vzťahov a zároveň prepojiť všetkých saleziánskych mladých.

„Vieme, že mladí v našich strediskách sú akční, plní energie a radi sa zapájajú do rôznych výziev, ktoré na internete kolujú. Preto sme pre nich spolu s partiou dobrovoľníkov z rôznych kútov Slovenska pripravili výzvy, do ktorých sa môžu zapojiť ako partia v stredisku, celé stredisko alebo jednotlivo,“ povedala Martina Škutová, zamestnankyňa sekretariátu Domky, ktorá je za túto aktivitu zodpovedná.

Pravidlá k zapojeniu sa:

Pre strediská:

  1. Pozri si našu titulnú fotku na FB, kde nájdeš všetky výzvy
  2. Napíš na mail domkachallenge@gmail.com, ktorú výzvu splníte ako stredisko a kedy
  3. Natoč/odfoť ako výzvu plníte a pošli výsledok opäť na mail, my ju potom zverejníme na našich soc. sieťach
  4. Teš sa z výhry – jedno zo stredísk, ktoré sa počas celého leta zapojí do výziev, vylosujeme

Daj všetkým jasne vedieť, že tvoje stredisko existuje a je schopné sa zapojiť do spoločných aktivít!

Výzvu môžete plniť na tábore, chatovačke či len-tak v stredisku.

Pre jednotlivcov/skupinu:

  1. Pozri si našu titulnú fotku na FB, kde nájdeš všetky výzvy
  2. Natoč/odfoť ako výzvu plníš, zaves na svoju soc. sieť a označ nás @domka.sk #domka30
  3. Teš sa z výhry – aj z tejto kategórie vylosujeme jedného výhercu (skupinu výhercov)

„Počas korony musela byť činnosť našich stredísk pozastavená. Preto chceme aj týmito výzvami znovu obnoviť súdržnosť v stredisku, ale i medzi strediskami navzájom. Chceli by sme čo najviac prepojiť jednotlivé strediská, nech mladí o sebe vedia. Budeme veľmi radi, ak sa to podarí a už teraz sa tešíme na fotky a videá, ktoré nám budú posielať počas celého leta,“ dokončila riaditeľka sekretariátu Mária Grebečiová.

Napísala: T. Piknová