Blog

Domka po celom Slovensku opäť rozbieha svoju činnosť

Domka po celom Slovensku opäť rozbieha svoju činnosť

Nakoľko sa pandemická situácia na Slovensku stále zlepšuje, poskytuje nám to priestor pre obnovu našej činnosti.

Domka – Združenie saleziánskej mládeže pozastavila svoju činnosť ešte 14. októbra 2020, keď sa pandemická situácia na Slovensku zhoršila. Nikto vtedy nečakal, že to bude na také dlhé obdobie.

 „V súlade s oficiálnym vyjadrením hlavného hygienika SR a po zvážení predsedov v jednotlivých strediskách je možné, aby sa brány našich stredísk opäť otvorili pre verejnosť,“ oznámil skvelú správu predseda Domky, Ján Holubčík SDB.

Vo vyjadrení od hlavného hygienika SR sa nachádza, že voľnočasové aktivity, ktoré poskytujú naše strediská, svojim charakterom spĺňajú kritériá pre hromadné podujatia. Predsedovia stredísk sledujú situáciu a riadia sa podľa kovid automatu, ktorý sa v jednotlivých regiónoch mení podľa vyvíjajúcej sa situácie a tiež podľa možností, ktoré majú k dispozícii aby zachovali všetky protipandemmické opatrenia.

Riaditeľka sekretariátu, Mária Grebečiová dodáva: „Naši animátori sa už veľmi tešia na všetky deti, ktoré dlhšiu dobu nevideli. Príprava táborov je v plnom prúde, animátori sú v plnom nasadení a odhodlaní zabezpečiť všetky opatrenia tak, aby sa tábory mohli bezpečne uskutočniť.“

K letným podujatiam (táborom, chatovačkám,…) očakávame vyhlášku začiatkom júna. Budeme vás o nej informovať.

Dokumenty potrebné pri organizovaní podujatí (potvrdenia o bezinfekčnosti, oznam na podujatie, oznam na regionálny hygienický úrad).