Španielsko 12.09.2014 16:37

Katka & Želi: Španielsko - tréningový kurz STEP 2

Katka & Želi: Španielsko - tréningový kurz STEP 2
Ako jedni z mnohých sme sa toto leto dostali vďaka DOMKE do zahraničia. Našou destináciou bol juhovýchod Španielska, prímorské mestečko Alicante, kde sme sa v dňoch od 25. augusta do 1. septembra zúčastnili tréningového kurzu s názvom Step 2 Youth Hatch!.

Školenia, ktoré bolo organizované sieťou DBYN v spolupráci s medzinárodnou Konfederáciou Don Bosca v Španielsku, sa zúčastnili mladí z 11 krajín Európy ako napríklad Taliansko, Belgicko, Poľsko, Česká republika či Anglicko. Školenie bolo hlavne pre leadrov organizácií, ktorí pracujú s mládežou. Nosnou myšlienkou bol projektový management, ale školenie bolo zamerané aj na podporu vzdelávania a práce v interkultúrnom kontexte. Prednášky a workshopy boli veľmi podnetné a zaujímavé. Dotkli sme sa aj tém ako marketing, podnikanie, kreativita, empatia management, či samotná tvorba projektov.

„Veľmi pozitívne ma prekvapila výborná angličtina všetkých zúčastnených krajín. Vďaka tomuto školeniu som sa viac naučil o písaní projektov, dozvedel som sa ako napísať projekt tak aby bol úspešný, na čo všetko si pri písaní projektov treba dať pozor. Zo všetkého najviac sa mi páčila návšteva centra Alicante a aktivity, ktoré sme mali tam. Zároveň veľmi pozitívne hodnotím to, že sme mali možnosť spoznať pravú španielsku kultúru a ochutnať  španielske špeciality ako paellu, sangriu či pinchos", zhodnotil Mišo „Želi“ Železník. Do programu bolo zahrnuté aj stretnutie s profesionálnym podnikateľom, ktorý už pár rokov vedie úspešný podnik. V rámci svojej profesie sa venuje niekoľkým úspešným projektom. Rozprával nám o tom, ako sa postupne špecifikoval, čo robil na začiatku a čomu a akým projektom sa venuje dnes.

„Mne osobne dal tento program veľmi veľa. Uvedomila som si koľko práce stojí za napísaním dobrého projektu, spoznala som nových ľudí, s ktorými som ostala v kontakte, mala som možnosť dozvedieť sa viac o tom ako fungujú saleziánske strediská v iných krajinách a v neposlednom rade som si zlepšila angličtinu a rozšírila svoju slovnú zásobu", hovorí Katka.

Určite odporúčame zažiť STEP 2, je to veľmi dobré a kvalitné školenie so školiteľmi, ktorí sú odborníkmi vo svojich oboroch. Taktiež je to možnosť spoznať nových ľudí, vytvoriť si pekné priateľstvá,  zlepšiť si angličtinu a vidieť veľmi pekné miesta.

Na záver chceme z celého srdca poďakovať DOMKE, vďaka ktorej sme zažili skvelý týždeň v Alicante a veríme, že to čo sme sa naučili budeme môcť využiť aj v praxi.

Katka Dajčová a Mišo Železník

 

 

 

 

 

 

 

·registrácia ·zabudol som heslo

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Domka - sekretariát

Miletičova 7
821 08 Bratislava
sekretariat@domka.sk

č.ú.: 5062896757/0900

IBAN: SK76 0900 0000 0050 6289 6757

IČO: 317 892 18

DIČ: 2021 4238 66

tel.: +421 250 231 378

sekretariát: +421 903 296 526

ekonóm: +421 910 923 143

Domka - strediská

Kontakt na strediská

 

 

Podporujeme

Škola pre AnimátorovCesty Zrenia                          Tehlička pre deti uliceVydavateľstvo Don Bosco