Zážitky dobrovoľníkov

„Cítil som, že toto leto potrebujem niečo nové." „Cítil som, že toto leto potrebujem niečo nové."


Vedel som, že potrebujem zmenu, ktorá ma prinúti vážiť si viac život, ktorý mám a ľudí, ktorých mám okolo seba. Chcel som ísť do prostredia, ktoré je pre mňa neznáme. Tak som sa stal animátorom v tábore v Belgicku.

Sen rakúskych mladých sa stal skutočnosťou a pre nás sa naskytla príležitosť byť súčasťou tohto sna. Sen rakúskych mladých sa stal skutočnosťou a pre nás sa naskytla príležitosť byť súčasťou tohto sna.


Uprostred augusta sme sa, Mišo, Katka, Lucka a sr. Zuzka, zúčastnili regionálneho Confronta vo Viedni. Okrem nás prišli aj mladí zo Slovinska, Ukrajiny, Nemecka a Rakúska. Naše rady obohatila aj sestra Runita Borja, generálna radkyňa pre pastoráciu, salezián Patrick Anthonyra, zodpovedný za saleziánske mládežnícke hnutie a sestra Maria Maul, provinciálka rakúsko – nemeckej provincie.

Bezprostrednosť Španielov a nové (nie len animátorské) skúsenosti Bezprostrednosť Španielov a nové (nie len animátorské) skúsenosti


Môj zahraničný príbeh sa nezačína odletom z Bratislavy. Začal sa už v sekunde, keď som sa dozvedela, že strávim dva týždne v Španielsku a španielčina bude jediným jazykom, ktorým sa tam budem môcť dorozumieť. Aj napriek tomu, že sa školský rok blížil ku koncu a bolo vhodné snažiť sa opraviť si čo najviac známok, ja som sústredila všetky svoje sily na učenie sa španielčiny. 6 hodín učenia sa denne-

Leto v zahraničí: Španielsko - viac ako tábor Leto v zahraničí: Španielsko - viac ako tábor


Domkárka Zuzka z Rožňavy prežila letnú zahraničnú skúsenosť na tábore v Španielsku. Vďaka Domke tak získavala skutočne medzinárodné skúsenosti. Viac o jej dobrodružstve už jej slovami: Barcelona. Veľké, známe, turistické, rušné mesto, a predsa sa tam dá zažiť niečo krásne, neočakávané.

Mladí obhajujú ľudské práva utečencov Mladí obhajujú ľudské práva utečencov


V termíne od 16. do 21. novembra sa uskutočnil seminár Take the next step, organizácie Don Bosco Youth-Net v Londýne. Tejto medzinárodnej aktivity zameranej na obhajobu ľudských práv sa za Slovensko a Domku zúčastnila Maťka Čelková zo Žiliny.

Rudolf Starovský a jeho týždeň s jazykmi Rudolf Starovský a jeho týždeň s jazykmi


So zahraničnými výjazdmi sme s príchodom nového školského roka ani z ďaleka neskončili. Začiatkom septembra odcestoval Rudolf Starovský zo strediska v Ivanke pri Dunaji na týždenný pobyt vo Viedni. Nebola to však luxusná dovolenka či spoznávačka historických a architektonických zákutí mesta. O tom čo prežil, nám už porozprával sám účastník!

Norika a Tomáš: Saleziáni v Nemecku pomáhajú utečencom Norika a Tomáš: Saleziáni v Nemecku pomáhajú utečencom


Ďalšou tohtoročnou dvojicou, ktorá vycestovala na zahraničný pobyt s cieľom aktívne sa podieľať na saleziánskom tábore v cudzine, sú Nora Vavrová a Tomáš Poláček. Aj oni sa s nami podelili o to, čím si za týždeň prešli a čo pútavé zažili.

Adel & Hanka: Duch dona Bosca v Detskom raji Adel & Hanka: Duch dona Bosca v Detskom raji


Animátorky z našich slovenských stredísk Adela Ščasná a Hana Mrázková, sa vďaka Domke toto leto vybrali za dobrodružstvom a počas prvých dvoch júlových týždňov vycestovali do Belgicka na saleziánsky prímestský tábor. O tom čo prežili a čo si odtiaľ priniesli už píšu Hanka a Adel.

MAŤA & MIRKA: MNÍCHOV – SEMINÁR BACK TO SQUARE MAŤA & MIRKA: MNÍCHOV – SEMINÁR BACK TO SQUARE


Aj Teba zaujímajú zahraničné výmeny a ponuky a chceš sa dozvedieť niečo viac o programe Erasmus+? Presne s týmto účelom sme v jeden upršaný októbrový deň odleteli do Mníchova na seminár Back to square.

 

 

 

 

 

 

 

·registrácia ·zabudol som heslo

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Domka - sekretariát

Miletičova 7
821 08 Bratislava
sekretariat@domka.sk

č.ú.: 5062896757/0900

IBAN: SK76 0900 0000 0050 6289 6757

IČO: 317 892 18

DIČ: 2021 4238 66

tel.: +421 250 231 378

sekretariát: +421 903 296 526

ekonóm: +421 910 923 143

Domka - strediská

Kontakt na strediská

 

 

Podporujeme

Škola pre AnimátorovCesty Zrenia                          Tehlička pre deti uliceVydavateľstvo Don Bosco