Zážitky dobrovoľníkov

Sen rakúskych mladých sa stal skutočnosťou a pre nás sa naskytla príležitosť byť súčasťou tohto sna. Sen rakúskych mladých sa stal skutočnosťou a pre nás sa naskytla príležitosť byť súčasťou tohto sna.


Uprostred augusta sme sa, Mišo, Katka, Lucka a sr. Zuzka, zúčastnili regionálneho Confronta vo Viedni. Okrem nás prišli aj mladí zo Slovinska, Ukrajiny, Nemecka a Rakúska. Naše rady obohatila aj sestra Runita Borja, generálna radkyňa pre pastoráciu, salezián Patrick Anthonyra, zodpovedný za saleziánske mládežnícke hnutie a sestra Maria Maul, provinciálka rakúsko – nemeckej provincie.

Bezprostrednosť Španielov a nové (nie len animátorské) skúsenosti Bezprostrednosť Španielov a nové (nie len animátorské) skúsenosti


Môj zahraničný príbeh sa nezačína odletom z Bratislavy. Začal sa už v sekunde, keď som sa dozvedela, že strávim dva týždne v Španielsku a španielčina bude jediným jazykom, ktorým sa tam budem môcť dorozumieť. Aj napriek tomu, že sa školský rok blížil ku koncu a bolo vhodné snažiť sa opraviť si čo najviac známok, ja som sústredila všetky svoje sily na učenie sa španielčiny. 6 hodín učenia sa denne-

Leto v zahraničí: Španielsko - viac ako tábor Leto v zahraničí: Španielsko - viac ako tábor


Domkárka Zuzka z Rožňavy prežila letnú zahraničnú skúsenosť na tábore v Španielsku. Vďaka Domke tak získavala skutočne medzinárodné skúsenosti. Viac o jej dobrodružstve už jej slovami: Barcelona. Veľké, známe, turistické, rušné mesto, a predsa sa tam dá zažiť niečo krásne, neočakávané.

Mladí obhajujú ľudské práva utečencov Mladí obhajujú ľudské práva utečencov


V termíne od 16. do 21. novembra sa uskutočnil seminár Take the next step, organizácie Don Bosco Youth-Net v Londýne. Tejto medzinárodnej aktivity zameranej na obhajobu ľudských práv sa za Slovensko a Domku zúčastnila Maťka Čelková zo Žiliny.

Rudolf Starovský a jeho týždeň s jazykmi Rudolf Starovský a jeho týždeň s jazykmi


So zahraničnými výjazdmi sme s príchodom nového školského roka ani z ďaleka neskončili. Začiatkom septembra odcestoval Rudolf Starovský zo strediska v Ivanke pri Dunaji na týždenný pobyt vo Viedni. Nebola to však luxusná dovolenka či spoznávačka historických a architektonických zákutí mesta. O tom čo prežil, nám už porozprával sám účastník!

Norika a Tomáš: Saleziáni v Nemecku pomáhajú utečencom Norika a Tomáš: Saleziáni v Nemecku pomáhajú utečencom


Ďalšou tohtoročnou dvojicou, ktorá vycestovala na zahraničný pobyt s cieľom aktívne sa podieľať na saleziánskom tábore v cudzine, sú Nora Vavrová a Tomáš Poláček. Aj oni sa s nami podelili o to, čím si za týždeň prešli a čo pútavé zažili.

Adel & Hanka: Duch dona Bosca v Detskom raji Adel & Hanka: Duch dona Bosca v Detskom raji


Animátorky z našich slovenských stredísk Adela Ščasná a Hana Mrázková, sa vďaka Domke toto leto vybrali za dobrodružstvom a počas prvých dvoch júlových týždňov vycestovali do Belgicka na saleziánsky prímestský tábor. O tom čo prežili a čo si odtiaľ priniesli už píšu Hanka a Adel.

MAŤA & MIRKA: MNÍCHOV – SEMINÁR BACK TO SQUARE MAŤA & MIRKA: MNÍCHOV – SEMINÁR BACK TO SQUARE


Aj Teba zaujímajú zahraničné výmeny a ponuky a chceš sa dozvedieť niečo viac o programe Erasmus+? Presne s týmto účelom sme v jeden upršaný októbrový deň odleteli do Mníchova na seminár Back to square.

HANKA & RADO & MARCEL: MALTA – TRÉNINGOVÝ KURZ STEP 2 HANKA & RADO & MARCEL: MALTA – TRÉNINGOVÝ KURZ STEP 2


Hoci sa prázdniny chýlili ku koncu, nás čakala cesta na najjužnejší ostrov Európy – na Maltu, kde sa v meste Sliema od 31. augusta do 7. septembrom 2015 konal tréningový kurz STEP 2 - Out of the Box. Spolu s ďalšími účastníkmi z rôznych kútov kontinentu sme sa ponorili do získavania zručností v písaní projektov a zisťovania, že aj my môžeme byť sociálni podnikatelia.

Katka & Želi: Španielsko - tréningový kurz STEP 2 Katka & Želi: Španielsko - tréningový kurz STEP 2

Španielsko


Ako jedni z mnohých sme sa toto leto dostali vďaka DOMKE do zahraničia. Našou destináciou bol juhovýchod Španielska, prímorské mestečko Alicante, kde sme sa v dňoch od 25. augusta do 1. septembra zúčastnili tréningového kurzu s názvom Step 2 Youth Hatch!.

 

 

 

 

 

 

 

·registrácia ·zabudol som heslo

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Domka - sekretariát

Miletičova 7
821 08 Bratislava
sekretariat@domka.sk

č.ú.: 5062896757/0900

IBAN: SK76 0900 0000 0050 6289 6757

IČO: 317 892 18

DIČ: 2021 4238 66

tel.: +421 250 231 378

sekretariát: +421 903 296 526

ekonóm: +421 910 923 143

Domka - strediská

Kontakt na strediská

 

 

Podporujeme

Škola pre AnimátorovCesty Zrenia                          Tehlička pre deti uliceVydavateľstvo Don Bosco