Zážitky dobrovoľníkov

Leto v zahraničí: Španielsko - viac ako tábor Leto v zahraničí: Španielsko - viac ako tábor


Domkárka Zuzka z Rožňavy prežila letnú zahraničnú skúsenosť na tábore v Španielsku. Vďaka Domke tak získavala skutočne medzinárodné skúsenosti. Viac o jej dobrodružstve už jej slovami: Barcelona. Veľké, známe, turistické, rušné mesto, a predsa sa tam dá zažiť niečo krásne, neočakávané.

Mladí obhajujú ľudské práva utečencov Mladí obhajujú ľudské práva utečencov


V termíne od 16. do 21. novembra sa uskutočnil seminár Take the next step, organizácie Don Bosco Youth-Net v Londýne. Tejto medzinárodnej aktivity zameranej na obhajobu ľudských práv sa za Slovensko a Domku zúčastnila Maťka Čelková zo Žiliny.

Rudolf Starovský a jeho týždeň s jazykmi Rudolf Starovský a jeho týždeň s jazykmi


So zahraničnými výjazdmi sme s príchodom nového školského roka ani z ďaleka neskončili. Začiatkom septembra odcestoval Rudolf Starovský zo strediska v Ivanke pri Dunaji na týždenný pobyt vo Viedni. Nebola to však luxusná dovolenka či spoznávačka historických a architektonických zákutí mesta. O tom čo prežil, nám už porozprával sám účastník!

Norika a Tomáš: Saleziáni v Nemecku pomáhajú utečencom Norika a Tomáš: Saleziáni v Nemecku pomáhajú utečencom


Ďalšou tohtoročnou dvojicou, ktorá vycestovala na zahraničný pobyt s cieľom aktívne sa podieľať na saleziánskom tábore v cudzine, sú Nora Vavrová a Tomáš Poláček. Aj oni sa s nami podelili o to, čím si za týždeň prešli a čo pútavé zažili.

Adel & Hanka: Duch dona Bosca v Detskom raji Adel & Hanka: Duch dona Bosca v Detskom raji


Animátorky z našich slovenských stredísk Adela Ščasná a Hana Mrázková, sa vďaka Domke toto leto vybrali za dobrodružstvom a počas prvých dvoch júlových týždňov vycestovali do Belgicka na saleziánsky prímestský tábor. O tom čo prežili a čo si odtiaľ priniesli už píšu Hanka a Adel.

MAŤA & MIRKA: MNÍCHOV – SEMINÁR BACK TO SQUARE MAŤA & MIRKA: MNÍCHOV – SEMINÁR BACK TO SQUARE


Aj Teba zaujímajú zahraničné výmeny a ponuky a chceš sa dozvedieť niečo viac o programe Erasmus+? Presne s týmto účelom sme v jeden upršaný októbrový deň odleteli do Mníchova na seminár Back to square.

HANKA & RADO & MARCEL: MALTA – TRÉNINGOVÝ KURZ STEP 2 HANKA & RADO & MARCEL: MALTA – TRÉNINGOVÝ KURZ STEP 2


Hoci sa prázdniny chýlili ku koncu, nás čakala cesta na najjužnejší ostrov Európy – na Maltu, kde sa v meste Sliema od 31. augusta do 7. septembrom 2015 konal tréningový kurz STEP 2 - Out of the Box. Spolu s ďalšími účastníkmi z rôznych kútov kontinentu sme sa ponorili do získavania zručností v písaní projektov a zisťovania, že aj my môžeme byť sociálni podnikatelia.

Katka & Želi: Španielsko - tréningový kurz STEP 2 Katka & Želi: Španielsko - tréningový kurz STEP 2

Španielsko


Ako jedni z mnohých sme sa toto leto dostali vďaka DOMKE do zahraničia. Našou destináciou bol juhovýchod Španielska, prímorské mestečko Alicante, kde sme sa v dňoch od 25. augusta do 1. septembra zúčastnili tréningového kurzu s názvom Step 2 Youth Hatch!.

Lucia: Česko - workcamp "BE USEFUL" Lucia: Česko - workcamp "BE USEFUL"

Česká republika


Už vo februári som premýšľala, ako využiť svoje posledné leto pred začiatkom vysokej školy. Chcela som nazbierať nové skúsenosti, zabaviť sa, spoznať nových ľudí. Zažiť niečo, čo ma urobí spokojnou a šťastnou, čo ľudskú dušu naplní radosťou. Projekt Be useful mi dal možnosť splniť to. A ešte oveľa viac.

Frederika & Mária: Belgicko – prímestský tábor Frederika & Mária: Belgicko – prímestský tábor

Belgicko


Domka aj tento rok ponúkla rôzne možnosti letného dobrovoľníctva v zahraničí. Uchádzali sme sa o možnosť zúčastniť sa prímestského tábora v Belgicku. Vybrali nás a tak sa začalo dvojtýždňové dobrodružstvo v belgickom meste Genk.

 

 

 

 

 

 

 

·registrácia ·zabudol som heslo

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Domka - sekretariát

Miletičova 7
821 08 Bratislava
sekretariat@domka.sk

č.ú.: 5062896757/0900

IBAN: SK76 0900 0000 0050 6289 6757

IČO: 317 892 18

DIČ: 2021 4238 66

tel.: +421 250 231 378

sekretariát: +421 903 296 526

ekonóm: +421 910 923 143

Domka - strediská

Kontakt na strediská

 

 

Podporujeme

Škola pre AnimátorovCesty Zrenia                          Tehlička pre deti uliceVydavateľstvo Don Bosco