Archív

Viera do vrecka: Je svätosť pre každého? Viera do vrecka: Je svätosť pre každého?


správa

Už niekoľko týždňov žije saleziánska rodina Heslom hlavného predstaveného Svätosť je aj pre teba. Don Ángel Fernández Artime pri predstavení Hesla povedal, že prostredníctvom neho chce do „našej reči“ preložiť silnú výzvu pápeža Františka ku svätosti, ktorú adresoval celej Cirkvi.

T4T


správa

Cez víkend (25. - 27. 01. 2019) prebehla prvá časť T4T - tréningu trénerov/školiteľov

GPS sa naštartovalo vo veľkom štýle - ponúka bohatú jar GPS sa naštartovalo vo veľkom štýle - ponúka bohatú jar


správa

Cez Mornese až do hĺbok srdca! Ponuka pre všetky dievčatá, ktorým otázka povolania nie je ukradnutá. Tím GPS zložený zo sestier saleziánok pozýva hneď na dve podujatia – jarný kurz GPS vo Veľkom Biely a púť (aj za moje) povolanie do Mornese a Turína.

Viera do vrecka: Žena v Cirkvi Viera do vrecka: Žena v Cirkvi


správa

Prečo v Cirkvi chýba ženský prvok? Čo potrebuje žena a s akými prekážkami sa na svojej duchovnej ceste stretáva? Prečo sa v dejinách často objavujú dvojice svätcov opačného pohlavia, medzi ktorými sa rozvinulo hlboké duchovné priateľstvo? V čom sa môžu ženy a muži Cirkvi navzájom obohatiť?

KAMA veterán 2018 KAMA veterán 2018


správa

Aj tento rok sa v Žiline uskutočnil tradičný futsalový turnaj KAMY veterán a zišlo sa na ňom 10 tímov zo saleziánskych a domkárskych stredísk od Humenného až po Bratislavu.

Teológia pre mladých Teológia pre mladých


správa

Viac ako 20 mladých ľudí strávilo víkend 7. 12. – 9. 12. 2018 na prvom kurze projektu Teológia pre mladých. Tento kurz, prvého ročníka sa uskutočnil počas sviatku Nepoškvrneného počatia Panny Márie. Ako spomenul don Peter Ondrej, koordinátor projektu: „Aj don Bosco začínal svoje veľké dielo na sviatok Nepoškvrnenej“.

V BETÁNII V BETÁNII


správa

Divadelná skupina NÁDENNÍK z košickej DOMKY prezentovala nové divadelné predstavenie s názvom „V Betánii“.

APLIKÁCIA TITUS ZEMAN APLIKÁCIA TITUS ZEMAN


správa

Ďakujeme Bratislavskému samosprávnemu kraju za podporu nášho projektu „Turistický magnet - po stopách dona Titusa Zemana - aj formou mobilnej aplikácie.“

Aj tento rok sa lezci saleziánskej rodiny stretli Aj tento rok sa lezci saleziánskej rodiny stretli


správa

Lezeniachtiví nadšenci Domky v spolupráci s rožňavskými saleziánmi v druhej polovici októbra zorganizovali dvanásty ročník celoslovenskej lezeckej súťaže Rožňavský Kameňák.

ŠpA 3. kurz - Západ ŠpA 3. kurz - Západ


správa

Je treba na sebe pracovať a vzdelávať sa. Aj ako animátor. Preto sme sa zúčastnili už tretieho kurzu Školy pre animátorov, ktorý sa konal na chate pri Banskej Belej od piatku 16. do nedele 18. Novembra 2018. Vzdelávali sme sa pod vedením našich školiteľov Hanky, Jakuba, Jozefa SDB, Števa a Bašky.

ŠpA 1. kurz - Západ ŠpA 1. kurz - Západ


správa

V piatok 23. 11. 2018 sme sa vydali do Liptovskej Osady plní očakávania. Cesta bola príjemná, veľa z nás sa stretlo už cestou autobusom z Ružomberka.

ŠpA 1. kurz - Východ ŠpA 1. kurz - Východ


správa

V piatok, 16. 11. 2018, podvečer vystúpila skupina 27 mladých animátorov z vlaku v Krompachoch. V hlavách mali otázky o animátorstve, skúsenostiach z iných stredísk a boli pripravení spoznávať nových ľudí. A to sme boli my, saleziánski animátori, ktorí sa tieto dva roky rozhodli zlepšiť sa v poznatkoch o animátorstve, preventívnom systéme a mnohých iných veciach.

Na Mediálnej škole sa mladí desiatykrát učili vidieť a tvoriť Na Mediálnej škole sa mladí desiatykrát učili vidieť a tvoriť


správa

Žilina 23. – 25. 11. 2018 Brány Mediálnej školy sa pre mladých z rôznych kútov Slovenska otvorili už po desiatykrát. Posledný novembrový víkend sa stretli prváci spolu s druhákmi pod jednou strechou na SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline. Koniec týždňa sa tak niesol v duchu žurnalistiky a grafiky.

 

 

 

 

 

 

 

·registrácia ·zabudol som heslo

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Domka - sekretariát

Miletičova 7
821 08 Bratislava
sekretariat@domka.sk

č.ú.: 5062896757/0900

IBAN: SK76 0900 0000 0050 6289 6757

IČO: 317 892 18

DIČ: 2021 4238 66

tel.: +421 250 231 378

sekretariát: +421 903 296 526

ekonóm: +421 910 923 143

Domka - strediská

Kontakt na strediská

 

 

Podporujeme

Škola pre AnimátorovCesty Zrenia                          Tehlička pre deti uliceVydavateľstvo Don Bosco