05.06.2017 20:38

FLN 2017 v Trnave s mladými

FLN 2017 v Trnave s mladými
Veľkolepé štvrťstoročie Festivalu Lumen ponúklo návštevníkom opäť množstvo príležitostí a viacero noviniek. Domka stan sa tentoraz zmenil na Domka a Laura obývačku s priestorom na zábavu i rozhovor. Spolupráca dvoch mládežníckych združení navyše prilákala na Radničné nádvorie v Trnave desiatky mladých.

 

Prvý júnový víkend sa opäť naplnil Malý Rím mladými z celého Slovenska, ktorých čakali okrem hudobných a kultúrnych zážitkov stretnutia, rozhovory, ponuky na diskusie a vzdelávanie či možnosť vytvárať i utužovať priateľstvá. Lákadlom boli kapely zvučných mien, medzi ktorými nechýbal držiteľ ceny Grammy Switchfoot. Ústredná myšlienka „Touch the sky“ dala účastníkom a návštevníkom množstvo možností na „dotyk neba“, ktoré využili naplno.

 

 

Výnimočným bolo i dopoludnie s riaditeľmi, tandemom Andrej Skala za Domku a Mária Nagyová FMA z Laury, ktorí vítali návštevníkov v obývačke, kde debatovali a odpovedali na rôzne otázky. „Cítil som sa tam ako v skutočnej obývačke, hlavne keď sa mi podarilo vystriehnuť voľný tulivak. Nebolo to však také jednoduché, lebo mladých sa tam vystriedalo ozaj veľa. Bol to teda super priestor na stretnutie s mladými zo stredísk. Dozvedel som sa viacero povzbudzujúcich informácii o aktuálnom dianí z ich stredísk, a tiež som mohol s nimi zdieľať, čím žijeme na sekretariáte,“ uviedol riaditeľ sekretariátu Andrej. Takýto spôsob prezentácie svojej činnosti bol pre združenie Laura premiérové. Šanca stretnúť mladých z celého Slovenska na jednom mieste v rodinnej atmosfére sa tak ukazuje ako vítaná. „Domka a Laura obývačka pre nás bola prvý raz v takejto forme, páči sa mi možnosť neformálneho stretnutia s mladými v priestore pod stanom na tulivakoch, kde si môžu zahrať hry, pokecať  - tzv. obývačka, kde sa cítia mladí dobre, pohodlne ako doma a pritom nejde iba o tento priestor a ich pohodlie,  ale ide o nich - ako Domka hovorí, že veríme mladým a Laura - zaži s nami niečo viac - tak ja to vnímam, že má význam tvoriť aj takýto priestor, na tomto festivale, kde nám spoločne ide o vzťahy, o prijatie mladých a mať čas pre nich a byť s nimi .... podľa motta festivalu - dotknúť sa neba aj cez tento náš priestor pre nich,“ dodala riaditeľka ústredia Mária.

 

O celkovej atmosfére však už „rozprávajú“ viac fotografie:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                       

Kristína Zelná

 

 

 

 

 

 

 

·registrácia ·zabudol som heslo

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Domka - sekretariát

Miletičova 7
821 08 Bratislava
sekretariat@domka.sk

č.ú.: 5062896757/0900

IBAN: SK76 0900 0000 0050 6289 6757

IČO: 317 892 18

DIČ: 2021 4238 66

tel.: +421 250 231 378

sekretariát: +421 903 296 526

ekonóm: +421 910 923 143

Domka - strediská

Kontakt na strediská

 

 

Podporujeme

Škola pre AnimátorovCesty Zrenia                          Tehlička pre deti uliceVydavateľstvo Don Bosco