Archív

Do blahorečenia Titusa Zemana ostáva 100 dní Do blahorečenia Titusa Zemana ostáva 100 dní


správa

Presne o 100 dní budeme mať na Slovensku po 14 rokoch opäť nového blahoslaveného. V sobotu 30. septembra sa uskutoční pontifikálna svätá omša blahorečenia v Bratislave–Petržalke na priestranstve pri Kostole Svätej rodiny.

Blížime sa do finále s ďalším dielom katechéz Blížime sa do finále s ďalším dielom katechéz


správa

Štvrtú sériu katechéz o ctihodnom Titusovi Zemanovi ponúka pastorácia mládeže Saleziánov don Bosca ešte pred prázdninami. Každá z troch kategórií prináša jedinečnú tému s tvorivými aktivitami.

Dubnický streetwork pre rodiny	Dubnický streetwork pre rodiny


správa

Mladí zo strediska v Dubnici nad Váhom sa v nedeľu 11. júna rozhodli opäť darovať svoj voľný čas rodinám.

Modlíte sa vo vzťahu? Modlíte sa vo vzťahu?


správa

Júnová relácia Viera do vrecka ponúka pohľad na modlitbu vo vzťahu

Animátori cestovali na vysviacku do Turína Animátori cestovali na vysviacku do Turína


správa

Dvanástka animátorov z banskobystrického strediska strávila tri dni v Turíne a jeho okolí. Hlavným dôvodom ich cesty bolo zúčastniť sa na diakonskej vysviacke štyroch slovenských saleziánov.

„Prví rozoznali mučeníctvo dona Titusa súdruhovia“ „Prví rozoznali mučeníctvo dona Titusa súdruhovia“


správa

Saleziáni don Bosca ponúkli prednášky o osobe ctihodného Titusa Zemana. V Aule Teologickej fakulty v Košiciach a saleziánskom stredisku Mamateyova v Bratislave priblížili hostia z Talianska, postulátor procesu blahorečenia don Pierluigi Cameroni a autorka pozícia Maria Lodovica Zanet, saleziánske črty, špecifické mučeníctvo, ale aj príklad dona Titusa pre laikov.

FLN 2017 v Trnave s mladými FLN 2017 v Trnave s mladými


správa

Veľkolepé štvrťstoročie Festivalu Lumen ponúklo návštevníkom opäť množstvo príležitostí a viacero noviniek. Domka stan sa tentoraz zmenil na Domka a Laura obývačku s priestorom na zábavu i rozhovor. Spolupráca dvoch mládežníckych združení navyše prilákala na Radničné nádvorie v Trnave desiatky mladých.

ŠPA-čka sa končí, ale spoločenstvo nie! ŠPA-čka sa končí, ale spoločenstvo nie!


správa

Počas posledného májového víkendu sa uskutočnil záverečný zo štyroch kurzov dvojročnej animátorskej školy. Zišli sa tu animátori z rôznych saleziánskych stredísk západného i stredného Slovenska. Toto záverečné stretnutie sa opäť uskutočnilo v útulnej saleziánskej chate pri Banskej Belej.

7 návykov: Od osobného víťazstva k spoločnému 7 návykov: Od osobného víťazstva k spoločnému


správa

Tretí májový víkend patril v Liptovskej Štiavnici skupine 17 študentov a pracujúcich, ktorí tu dokončili kurz 7 návykov skutočne efektívnych ľudí. Prinášame vám osobné svedectvo jedného z nich.

Sťahovanie katechéz nie je protizákonné! Sťahovanie katechéz nie je protizákonné!


správa

Saleziáni don Bosca sekcia pastorácie mládeže prinášajú májové metodické materiály na hodiny náboženstva, stretká či aktivity doma. Autori Eva Rušínová FMA a Peter Naňo SDB v spolupráci s tvorivým tímom ponúkajú atraktívne podklady zamerané na tri nové témy prepojené s osobou ctihodného Titusa Zemana. Neváhajte a použite ich už na najbližšie stretko.

Začneš Tweetovať s Bohom?! Začneš Tweetovať s Bohom?!


správa

Vydavateľstvo don Bosca prináša slovenskú verziu knihy Tweetuj s Bohom. S autorom jedinečnej a aktuálnej publikácie sa môžete stretnúť na tohtoročnom Festivale Lumen.

Viera do vrecka: Čo denne požívať sa smie Viera do vrecka: Čo denne požívať sa smie


správa

Kto je pre teba eucharistický Kristus? Túto nevšednú otázku položili tvorcovia hosťom v májovej relácii Viera do vrecka s názvom Eucharistia. Pozvanie prijali niekoľkí laici a rehoľníci.

Svedectvá tých čo stretli Titusa! Svedectvá tých čo stretli Titusa!


správa

Saleziáni don Bosca prinášajú cyklus Titus Zeman v mojom živote. Sériu tvorí 20 krátkych video-spomienok o živote ctihodného dona Titusa, ktorého obetavý príklad ovplyvnil mnohé životy.

Prihlasovanie na „Saleziánsky plenér“ Prihlasovanie na „Saleziánsky plenér“


správa

Domka ponúka v spolupráci s akademickým maliarom Pavlom Rehákom jedinečný tábor. Ďalší ročník výtvarníckeho Saleziánskeho plenéru sa uskutoční od 13. do 20. augusta 2017. Mladí výtvarníci a umelci vo veku od 13 do 26 rokov si opäť prídu na svoje.

 

 

 

·registrácia ·zabudol som heslo

 

 

Kontakt

Domka - sekretariát

Miletičova 7
821 08 Bratislava
sekretariat@domka.sk

č.ú.: 5062896757/0900

IBAN: SK76 0900 0000 0050 6289 6757

IČO: 317 892 18

DIČ: 2021 4238 66

tel.: +421 250 231 378

mobil: +421 903 296 526,

Domka - strediská

Kontakt na strediská

 

 

Podporujeme

Škola pre AnimátorovCesty Zrenia                 Festival Lumen                 Tehlička pre deti uliceSAVIO o.z.       Vydavateľstvo Don Bosco