Archív

SAVIO: Dievčatá potrebujú vzdelanie! SAVIO: Dievčatá potrebujú vzdelanie!


správa

Občianske združenie SAVIO otvorilo na severe Kene kurzy praktických zručností pre chudobné mladé ženy. V kraji Marsabit stále prevláda presvedčenie, že dievčatá nepotrebujú vzdelanie. Kurzy kaderníctva, kozmetiky či krajčírstva sú dôležitým míľnikom v ich živote na ceste k sebestačnosti. Aby sa však mohli novými zručnosťami začať živiť, potrebujú štartovacie balíčky.

Laura TeenDance Laura TeenDance


ponuka

Tentoraz sa v poradí 8.ročník súťaže TeenDance uskutoční v netradičnom dátume od 2. do 4. februára 2018 v Bratislave pod záštitou ústredia združenia. Téma je zameraná na nového saleziánskeho blahoslaveného dona Titusa Zemana: PRETANCUJ SVOJE HRANICE.

Stretnutie strediskových rád 2017 Stretnutie strediskových rád 2017


správa

Tohtoročného Stretnutia strediskových rád Domky sa zúčastnili zástupcovia jednotlivých stredísk z celého Slovenska. Formačný a vzdelávací program striedali bloky diskusií, zábavného programu, ale aj praktických informácií zo sekretariátu. Skupina 55 účastníkov prežila prvý decembrový víkend v Hoteli Junior Piatrová v zasnežených Vrútkach.

Prešov: Cesta za chlapcami z Ukrajiny Prešov: Cesta za chlapcami z Ukrajiny


správa

Počas tohtoročných letných prázdnin sa prímestského tábora v Prešove zúčastnili aj 8 chlapci a 2 animátorky z Ľvova na Ukrajine. Za tento krátky čas sa stali veľmi blízkymi nielen mladým v stredisku, ale aj ich rodinám. Preto sa naši z Prešova rozhodli navštíviť výpravu z Ukrajiny doma. Takto to vyzeralo:

Ďalšia ŠpA-čka v Krompachoch je absolvovaná Ďalšia ŠpA-čka v Krompachoch je absolvovaná


správa

Prvý decembrový víkend patril na východe Slovenska kurzu ŠpA s poradovým číslom tri. Presne 19 mladých z rôznych stredísk východného a stredného Slovenska sa stretlo v piatok 1. 12. na spoločnej večeri v Krompachoch.

Kaplna: Ples animátorov Kaplna: Ples animátorov


ponuka

Mladí z Kaplnej Vás pozývajú na Ples animátorov 3. 2. 2018 v KD Kaplnej. Vstupenky a viac info na adela@domka.sk.

Košice: Mucha na scéne Košice: Mucha na scéne


správa

Tentoraz s hosťami Jozefom Úradníkom - hercom Národného divadla Košice a Slávkou Tkáčovou - speváčkou a víťazkou súťaže Gospeltalent.

Zažime rozžiarené Vianoce aj vďaka Laure Zažime rozžiarené Vianoce aj vďaka Laure


ponuka

Laura, združenie mladých pripravilo tradičný projekt adventných zamyslení pod názvom Projekt Vianoce! Každý deň uverejňujú zamyslenia mladých nad evanjeliom dňa, tentoraz s heslom "zažime rozžiarené Vianoce"!

Rozhodni o biskupskej synode Rozhodni o biskupskej synode


ponuka

Rada pre mládež a univerzity KBS spustila web pod názvom mamnazor.sk, vďaka ktorému môžu aj mladí na Slovensku vyjadriť svoj názor a ovplyvniť tak októbrovú synodu na tému "Mladí, viera a rozlišovanie povolania". #MamNazor

Mediálna škola v Žiline: uvideli pravdu Mediálna škola v Žiline: uvideli pravdu


správa

Mediálna škola rozbehla kurzy s ďalšími prvákmi. Cez víkend sa v Žiline zorientovali v logike médií aj žurnalistike. Deviaty ročník otvorili tri novembrové dni a takmer dvadsať mladých.

Viera do vrecka ponúkne žiadané témy Viera do vrecka ponúkne žiadané témy


ponuka

Už 7 rokov vychádza vo Vydavateľstve DON BOSCO každý mesiac praktická brožúrka pre každého kresťana. Venuje sa témam, ktoré sa dotýkajú života veriaceho človeka. Zasahuje teda do rôznych oblastí od osobného i duchovného rozvoja, právd viery, cez výchovné a vzťahové otázky, až po biblické a historické témy.

Domka "Láskou proti extrémizmu" Domka "Láskou proti extrémizmu"


správa

Facebook zaplavila kampaň, ktorá odmieta ideológiu nenávisti. „Rozširujúce sa napätie v spoločnosti neporazíme ideológiou nenávisti. Práve naopak,“ hovorí nová aktivita Slovenskej katolíckej charity, ktorá sa aktívne šíri na sociálnej sieti.

DPMP na chate DPMP na chate


správa

Prešovské stretko koncom októbra chatovalo. Povedali sme si, že ich zážitok stojí za to šíriť ďalej. A tak čítajte, bavte sa a inšpirujte??

 

 

 

 

 

 

·registrácia ·zabudol som heslo

 

 

 

 

 

Kontakt

Domka - sekretariát

Miletičova 7
821 08 Bratislava
sekretariat@domka.sk

č.ú.: 5062896757/0900

IBAN: SK76 0900 0000 0050 6289 6757

IČO: 317 892 18

DIČ: 2021 4238 66

tel.: +421 250 231 378

sekretariát: +421 903 296 526

ekonóm: +421 910 923 143

Domka - strediská

Kontakt na strediská

 

 

Podporujeme

Škola pre AnimátorovCesty Zrenia      Festival Lumen                    Tehlička pre deti uliceVydavateľstvo Don Bosco